Lätlase imemäng šokeeris Barcelonat, finaali ka ungarlased

-Dainis Krištopans | Foto: AFP/Scanpix

Kölnis toimuval meeste käsipalli Meistrite liiga finaalturniiril selgitavad homme võitja Skopje Vardar ja Veszpremi Telekom.

Vardar kaotas poolfinaalis Barca Lassa vastu poolaja küll 9:16, kuid võitis kogu kohtumise 29:27. Rekordiliselt üheksal korral Meistrite liiga tšempioniks kroonitud hispaanlased juhtisid 40. minutil 22:15, kuid Põhja-Makedoonia klubi tegi lätlase Dainis Krištopansi kuue tabamuse abil 14:5 lõpuspurdi ja pääses finaali.

Krištopans oli kümne väravaga ka Vardari resultatiivseim mängija, horvaadi Igor Karacici arvele kanti viis tabamust. Barcelonale tõi Aleix Gomez Abello parimana üheksa väravat.

Esimesena jõudis aga finaali Veszprem, kes paar tundi varem alistas Kielce PGE Vive 33:30 (13:13). Tasavägiselt kulgenud kohtumises haarasid ungarlased mänguohjad lõplikult viigiseisult 18:18, kui viskasid neli vastuseta väravat. Kielcel õnnestus kaotusseis vähendada 27:28-le ja 28:29-le, kuid viigini poolakad enam ei jõudnud.

Veszpremi edu arhitektiks oli serblane Petar Nenadic 12 tabamusega, sloveen Dragan Gajic viskas viis väravat. Kielce suurimateks skooritegijateks osutusid Hispaania esindaja Alex Dujshebaev Dovichebaeva kuue ning horvaat Luka Cindric ja valgevenelane Artsem Karalek viie tabamusega.

Vardar jõudis finaali teist korda. Esimest korda saadi sellega hakkama 2017. aastal, kui võideti ka karikas. Veszpremi jaoks on tegemist neljanda finaaliga. Ihaldatud tiitli eest mängiti varasemalt aastatel 2002., 2015. ja 2016., kuid kõik need finaalid kaotati.