fbpx
Close

Lees ja Toomla Stockholmist: Horvaatia fännide kuumaverelisus andis saali võimsa atmosfääri

Avatar
-Henri Sillaste, Triin Sillaste, Sten Toomla, Pirje Orasson ja Kaspar Lees EM-i poolfinaale vaatamas | Foto: Erakogu

Rootsis toimuvad käsipalli Euroopa meistrivõistlused on jõudnud haripunkti, kui eilsete poolfinaalide järel selgusid võistkonnad, kes osalevad pühapäevases finaalis. Mänge kohapeal nautinud Eesti koondislase Kaspar Leesi ja äsja Soomes karjääri lõpetanud Sten Toomla abiga vaatame tagasi ajalooliselt põnevatele matšidele ning selgitame, kes on suurim kullafavoriit.

Esimeses poolfinaalis kohtunud Horvaatia ja Norra pakkusid ühe käsipalli ajalukku mineva mängu. Kahte lisaaega ning 80 minutit vajanud matšist väljusid lõpuks võitjana horvaatlased nende joonemängija Zeljko Muza viimase sekundi värava abil. Kohtumine ise kulges tõeliste Ameerika mägedena, kus kumbki ei tahtnud teisele järgi anda. Mõlema tiimi superstaarid Domagoj Duvnjak ja Sander Sagosen vedasid oma riiki auga skoorides lõpuks vastavalt kaheksal ja kümnel korral. Lõpuks 29:28 võidu võtnud Horvaatial on nüüd võimalus pea kohale tõsta oma esimene Euroopa meistrivõistluste tiitel, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

“Esimeses poolfinaalis nägime väga kinnist mängu, kus lõpus tuli selgelt välja pika turniiri väsimus ning praaki tehti väga palju,” kommenteeris Lees handball.ee lehele. “Mõlemal võistkonnal võtsid mängu oma peale nende liidrid ning Horvaatia varuväravavaht tegi murdehetkedel väga tähtsaid tõrjeid.”


Teises poolfinaalis kohtunud Hispaania ja Sloveenia küll nii pingelist mängu ei pakkunud, kuid põnevust jätkus sealgi lõpuni. Hispaania domineeris justkui stoilise rahuga kogu kohtumist, juhtides enamus ajast viie väravaga. Sloveenia noorus ja kogenematus sellisel tasemel paistis välja suurte tehniliste vigade arvuga ning vastased karistasid kõik eksimused kiirrünnakutega. Valitsevad Euroopa meistrid, hispaanlased, võtsid aga jala gaasipedaalilt natuke liiga vara ning mõned minutid enne lõppu lasti korraks sloveenlased ühe punkti kaugusele. Lõpuks siiski võttis tugevam oma ning matšist, kus Hispaania ei pidanud näiliselt kõike välja panema, edenesid nad siiski kindla 34:32 võiduga oma kolmandasse järjestikusesse finaali.

“Esimeses poolfinaalis välja löönud Horvaatia fännide kuumaverelisus andis saali võimsa atmosfääri. Kuigi mäng toimus Rootsis, oli horvaatlastele kaasaelajaid justkui rohkem kohal,” ütles Soome liigas üle tuhande värava visanud ning sellega seal sarja ajaloos viiendal kohal paiknev Toomla. “Teisel mängul tundus saal tühjem ja sai rahulikult kesvamärjukese saatel suurepärast käsipalli nautida.”

Pühapäevases finaalis kohtuvad Eesti aja järgi 17.30 Hispaania ja Horvaatia. Mängu eel tuleb ehk kergeks favoriidiks pidada hispaanlasi, kes lähevad valitsevate meistritena vastu oma kolmandale järjestikkusele kullamatšile. Hispaania koosseis on olnud ühtlasem ning mäng meeskondlikum ja pika turniiri perspektiivis võib see otsustavaks saada. Horvaatia mäng on palju tuginenud paari superstaari peale ning neil on ka seljataga tõeliselt painav 80 minutiline poolfinaal, mille lõpus tundus, et mõned mehed ei seisnud enam platsil isegi püsti.

“Mina arvan, et Horvaatia võidab finaali. Kuigi nad on väsinumad, siis nende fännide arv on siin nii suur, et see annab neile vajalikku energia, et Euroopa meistriks tulla,” ennustas Toomla. “Hispaania võidab turniiri ja veel suhteliselt kindlalt,” jäi Lees eriarvamusele.

Käsipalli Euroopa meistrivõistluste finaal toimub pühapäeval, 26. jaanuaril Stockholmis ning mäng on nähtav ehftv.com lehe vahendusel.

 

 

scroll to top