Lees tüüris HC Tallinna võidule oma kasvatajaklubi üle

-Kaspar Lees | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste meistriliigas algas teine ring, kuuenda vooru avamängus olid Kalevi spordihallis vastamisi HC Tallinn ja SK Tapa. Senise hooaja väravaterohkeima mängu võitis Tallinn 33:31 (17:15) ning tõusis vähemalt üheks päevaks kaheksa punktiga liider Põlva Serviti kõrvale tabelitippu.

Tänavuse hooaja esimeses voorus Tapale 20:21 alla jäänud Tallinn alustas hästi ning juba neljandal minutil viis Rainer Kelk meeskonna 4:1 ette. Külalised olid rünnakul raskustes viskele saamisega ning 10. minutil tegi Kelk seisuks 9:3. Seejärel debüteeris Tallinna ridades islandlane Dadi Laxdal Gautason, asendades mängujuhirollis Kaspar Leesi, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Tallinn jäi kahel korral kahemehelisse vähemusse ja Tapa vähendas vahet. Ivary Volkovi viskest tuli 10:7 ja peagi hakati pealinlasi karistama nende oma relva ehk kiirrünnakutega. Robert Hiiemaa sai kahel korral kaitsjate eest minema ning tabas 24. minutil seisuks 12:10. Markus Oliver Mädo ja Lees kasvatasid vahe uuesti neljale väravale.

Tapa võttis seepeale ette uue spurdi ning pärast kaht Rait Ageni tabamust viis Volkov kaotusseisu minimaalseks, 14:13. Tallinlased leidsid oma kiirrünnakud ka üles ning vaheajale mindi eduseisul 17:15. Teise pooltunni algul visati mingi aeg väravaid vaheldumisi, siis leidis kodumeeskond uue hingamise.

Suurepäraselt leiti joonelt Kelk ning pea ilmeksimatult tabas Lees. 5:1 vahespurdi lõpetuseks tegi Enrico Anton seisuks 25:19 ning Tapat teisipäeval juhendanud Aron Jaanis võttis aja maha. Kohe see aidanud, sest Lees kasvatas edu veelgi. Tapa sai siiski mängu tagasi, ehkki vahe püsis pikalt viie ja seitsme värava vahel.

Hästi mänginud Kelk sai 42. minutil kolmanda kaheminutilise karistuse, üheksa minutit hiljem eemaldati samal põhjusel platsilt tapalane Gert Trofimov. Vahepeal särasid mõlema tiimi puurivahid, sest lisaks tavatõrjetele peatasid nii Armis Priskus kui Mikola Naum vastavalt Rait Ageni ja Robin Obergi karistusvisked.

Veel 53. minutil juhtis Tallinn 31:24, kuid siis lükkas Tapa sisse viimase käigu. Kaks väravat viskasid nii Siimo Tänavots kui Raimond Himma ning Endrik Jaanise tabamusest tuli 32:30. Aega jäi siiski väheks ning Tallinn sai käimasoleva hooaja väravaterohkeimas mängus 33:31 võidu.

Üleplatsimehena karistas Lees oma kasvatajaklubi koguni 12 väravaga, püstitades nii ka hooaja individuaalse skoorirekordi. Kelk lisas viis, Oberg, Rauno Aus ja Marek Karu kolm tabamust. Meistriliiga esimese islandlase Laxdali arvele jäi kaks väravat. Tapa poolel tabas Volkov seitse, Rait Ageni kuus ning Tänavots, Trofimov ja Himma kolm korda.