fbpx
Close

Legendaarne mängumees hakkab USA käsipalli uuele tasemele juhtima

Avatar
-Staffan Olsson | Foto: AFP/ Scanpix

Endine Rootsi koondise ja Paris Saint-Germaini treener Staffan Olsson on kuulutatud Ameerika Ühendriikide uueks käsipalli tippspordi osakonna juhiks.

Tema rolliks saab olema USA käsipalli rahvuskoondiste manageerimine ja juhendamine, eliitsportlaste arvu kindlaks tegemine ning uute tootmine ja koolitusprogrammi välja töötamine erinevatel tasemetel treeneritele ja ametnikele, kirjutatakse pressiteates.

Olssonit peetakse üheks läbi aegade parimaks käsipalluriks. Ta kuulus mängijana 18 aastat Rootsi rahvuskoondisesse ja võitis selle ajaga kaks maailmameistri tiitlit, neli Euroopa kulda ning kolm olümpiahõbedat. Pärast käsipallurikarjääri lõppu on mees juhendanud nii Rootsi meeste koondist, kui Paris Saint-Germaini klubi.

55-aastane paremsisemise positsiooni mängija ühineb USA treenerite tiimis oma endise võistkonnakaasalse Robert Hediniga. Mõlema mehe jaoks seostub Ameerikaga kibedaid mälestusi, kui just Atlantas kaotati 1996. aasta olümpiafinaalis 27:26 Horvaatiale.

“Ootan juba töötamist USA käsipallurite ja treeneritega. See on minu jaoks uus kogemus ja olen valmis kõik väljakutsed vastu võtma, mis selle ametiga kaasnevad,” sõnas Staffan pressiteates. “Ma plaanin töötada kõvasti, et meie sport areneks ja kasvaks Ameerika Ühendriikides, et ka nemad hakkaksid armastama ala, millele ma oma elu pühendanud olen.”

“Me oleme väga õnnelikud, et üks läbi aegade parimaid mängijaid ja treenereid ühineb meie tiimiga,” kommenteeris USA käsipalliliidu juhataja Barry Siff. “Mul ei ole kahtlustki, et tal saab olema suur mõju Ameerika käsipallile.”

Ameerika Käsipalliliit on koostöös Rahvusvahelise Käsipalliliiduga töötanud kõvasti ala populariseerimise nimel USA-s. Eriti vaadatakse ette 2028. aasta olumpiamängudele, mis toimuvad Los Angeleses.

scroll to top