Liidriks tõusnud Põlva/Arcwood jätkab esiliigas kaotuseta

-Raido Peedomaa | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas alustati kolmapäeva õhtul neljanda vooru mängudega. Uustulnuk – vähemalt nime poolest – Raasiku/Mistra võõrustas tiitlikaitsja Põlva/Arcwoodi ning pidi tunnistama külaliste 33:28 (19:13) paremust. Põlvalased tõusid vähemalt ajutiselt viie punktiga kolmest mängust liidriks, Raasikul ühe enampeetud kohtumise juures kaks silma.

Kolmapäevaõhtuse avavärava viskas küll kodumeeskonna Mihkel-Matteus Luik, kuid peagi juhtisid külalised 4:1. Kuidagi ei saadud pidama Margo Piksööta, kelle neljas tabamus viis Arcwoodi 10. minutil ette 6:2. Kert Liinat vastas kahe väravaga, kuid siis skooris omakorda  pärast tippmängija karjääri lõpetamist esimest kohtumist esiliigas pidanud Mario Karuse, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Pärast Cristofer Jostovi kaht täpset viset juhtisid põlvalased 10:5. Raasiku/Mistra vähendas korduvalt vahe kolmele väravale ja kuigi Arcwood oli vahepeal kahemehelises vähemuses, lähemale ei saadud. Vaheaja eel kasvas vahe hoopis suuremaks ning kui Piksööt realiseeris järjekordse karistusviske, olid tablool numbrid 19:13.

Teine pooltund algas nagu esimenegi – Luige väravaga, millele järgnes neli tabamust külalistelt, kui kahel korral olid täpsed nii Piksööt kui Raido Peedomaa. 42. minutil kasvatas Karuse vahe esmakordselt kümnele väravale, 26:16 ning ehkki kodumeeskond tuli mitmel puhul lähemale, hoidis Arcwood turvalist vahet.

Karuse ja tema mullune klubikaaslane Servitist, Siivo Sokk tegid 54. minutil seisuks 32:22. Raasiku/Mistral oli veel varuks hirmuäratav lõpuspurt, aga vahe oli liiga suur. Siiski, kolme minutiga visati kuus väravat, sealjuures tabas kolmel korral Jaan Läänmäe ja kahel Kalev Kütt, kuid punkti pani mängule Siim Kübard.

Põlva/Arcwood sai 33:28 võidu ning jätkab kaotuseta. Vähemalt ajutiselt tõusti viie punktiga liidrikski, HC Tallinn 2, HC Kehra/Primend ja Põlva Coop jäävad ühe silmaga maha. Piksööt viskas võitjate kasuks kümme, Karuse ja Peedomaa viis ning Sokk neli väravat. Kaotajatel tabas Liinat kuus, Markus Oliver Mädo viis ning Luik ja Läänmäe neli korda.