fbpx
Close

Liiga ennatlikud järeldused meistrivõistluste esimesest voorust

Avatar
-Eesti meistrivõistluste meeskondade esindajad | Foto: Helin Potter

Järelduste tegemine esimese vooru põhjal kindlasti täppisteadus pole, kuid Käsipall24.ee võttis selle siiski ette ning igaüks saab siis vaadata, kas nendega nõustuda või mitte.

Meistriliiga esimene voor hakkas kahe üllatusega, kui VIljandi HC võitis kodus HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit 27:25 ja SK Tapa alistas täismaja ees HC Tallinna 21:20. Valitsev Eesti meister Põlva Serviti võttis kindlad kaks punkti Aruküla/Audenteselt. Vaatamegi nüüd nendele tulemustele lähemalt peale ja mõtleme, mida me siit välja lugeda võime.

Põlva ei kaota sel hooajal meistriliigas ühtegi mängu

Seda, et Serviti on tänavu meistriliigas suurfavoriit, oleme maininud ennegi. Esimene kohtumine kodupubliku ees vaid kinnitas seda arvamust. Pikk pink, hea segu kogemusest ja noorusest ning kiire mängustiil annavad aimu sellest, et teistel Eesti tiimidel saab sel hooajal olema väga raske. Kahjuks on Põlva eurohooaeg läbi, kuid nende õnneks kuulutakse Balti liigas tugevamasse gruppi, kus kõvasid võitlusi kindlasti tuleb. Aruküla/Audentes suutis küll Kalmer Mustingu juhitava võistkonna vastu esimese poolaja enamvähem vastu hakata, kuid lõpuks võeti siiski vastu kindel kaotus.

Tapa ja Viljandi treenerite julged väljaütlemised ei ole lihtsalt helesinine unistus

Viljandi ja Tapa alustasid Eesti meistriliigat väga kõvade võitudega, kui alistati vastavalt eelmise aasta pronksi ja hõbeda meeskonnad. Tundub, et Viljandi treeneri ja Tapa mängijate poolt välja käidud lootus medalile ei ole vaid soovunelm. Tapa näitas täismaja ees südikat käsipalli ning kuigi Tallinnal oli pallureid puudu, siis alahindama selle võidu tähendust siiski ei peaks.

Eelmisel kuul Käsipall24.ee lehele julgete väljaütlemistega esinenud Mikola Naum ei hoidnud end tagasi seegi kord. “Väravavaht on oluline, kui seda ükskord mõistetakse, siis hakkab ka Eesti käsipall arenema,” ütles Kolka Virumaa Teatajale. Oma sõnade tõestuseks seisis mees postide vahel hästi ning hoidis pealinlased vaid 20 värava peal. Kui Tapa saab oma tugevamas koosseisus mängida ka edasipidised kohtumised, siis peab ka meedia tõenäoliselt tiimi võitude üllatuslikuks pidamise lõpetama.

Viljandi treener Marko Koks tõestas kohe avamängus, et pressikonverentsil välja käidud eesmärk tagasi medalitele jõuda ei olnud tühja antud. Mulgid võitlesid kodupubliku ees südikalt ning võtsid oma kolme võõrleegionäri 14 värava toel vägeva võidu Kehra üle. Tõestades sellega, et Põlva taga teiste kohtade jagamine saab tänavu olema väga põnev.

Kui saatuslikuks saab HC Tallinna ja HC Kehra mängijate põud?

Kuigi mängitud on alles üks kohtumine ning pikk hooaeg on veel ees, võib vaid kuue meeskonna konkurentsis iga kaotatud punkt aasta lõpus saatuslikuks saada. HC Kehral oli hooajaeelsel pressikonverentsil üleandmislehel vaid 13 nime ning Viljandisse sõideti kümne mehega. HC Tallinn külastas Tapat kaheksa väljakumängijaga ning mõlemale võistkonnale lõppes selline eksperiment halvasti. Tiimide koosseis saab vaid paremaks minna ning pallurite lisandumisega pilt kindlasti paraneb, kuid kui palju, näitavad järgmised voorud.

Eraldi väljatoomist ja kiitust väärib kindlasti Tapa kodupublik. Nemad on nimelt ainukene võistkond Eesti meistriliigas, kes saab öelda, et esinevad täismaja ees. Kuigi saal mahutab kuskil 200-300 inimese ringis, ei ole sellise arvu pealtvaatajate saali toomine kindlasti kerge tegu. “Meil pole probleemi fännide arvuga. On olnud kohtumisi, kus inimesed lausa seisavad püsti, et meile kaasa elada,” ütles Elmu Koppelmann Käsipall24.ee lehele.

Meistriliiga 2. voor:

18.09.  19:00  Viljandi HC – Aruküla/Audentes

18.09.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa

18.09.  19:00  HC Tallinn – Põlva Serviti

Kas lugeja nõustub meie järeldustega või oleme oma arvamustes liiga ennatlikud?

scroll to top