fbpx
Close

Lojaalne sõdur, vastuoluline staar ning teised mängijad, kes oleks väärinud ilusamat karjääri lõppu

Avatar
– Arpad Sterbik | Foto: Scanpix/dn.se

Koroonapandeemia levik lõpetas käsipallihooaja tänavu varakult ning sellega seoses vaatab Käsipall24.ee handball-planet.com-i abiga peale nendele mängijatele, kelle jaoks jääb see aasta viimaseks maailma tipus, kuid nende karjäär oleks väärinud teistsugust lõppu. 

Arpad Sterbik

2005. aastal maailma parimaks käsipalluriks valitud väravavaht võitis oma esimese tiitlivõistluste medali juba 21 hooaega tagasi, kui tuli Jugoslaavia koosseisus MM-il pronksile. Hiljem oma kodakondsust vahetanud puurilukk võitis Hispaania eest Euroopa (2018) ja maailmameistrivõistlustelt (2013) kulla.

Klubikarjääris veetis Sterbik kümme aastat Hispaanias, kus võitis Ciudad Reali ja Barcelona koosseisus seitse riigi meistritiitlit. Pärast seda kuulus ta neli aastat Vardari nimekirja ning lõpetas oma imelise karjääri samas kohas, kust ta oli 20 aastat tagasi alustanud, Vezpremis.

Neli Meistrite liiga tiitlit võitnud väravavaht plaanis pensionile minna pärast mais toimuvat finaalturniiri, kuid kuna hooaeg lõpetati tavapärasest varem otsustas Sterbik 40-aastaselt noorematele meestele postide vahel ruumi teha. See mees oleks kindlasti väärinud ilusamata lõppu.

Järgmisel hooajal ühineb Sterbik Vezpremi treenerite tiimiga ning plaanib Ungaris Balatoni järve kallastel veini valmistada.

Gudjon Valur Sigurdsson

Sigurdssoni hiilgavast karjäärist oleme juba pikemalt kirjutanud, kuid teda sellest listist välja jätta oleks patt. Kindlasti oleks islandlane ka ise tahtnud publikuga hüvasti jätta Meistrite liiga finaalturniiril Paris-Saint Germaini ridades, kuid see võimalus talt võeti ära.

-Gudjon Valur Sigurdsson | Foto: imago/foto2press

Holger Glandorf

Kuigi selle hooaja lõpul otsustasid ketsid varna tõmmata nii mõnedki endised Saksamaa koondislased (Michael Haas, Martin Strobel), paistab üks mees nende seast rohkem silma. 2007. aastal oma riigi maailmameistritiitlini aidanud Holger Glandorf alustas Bundesliga vallutamist Nordhornist, liikudes siis Lemgosse, kus võitis ka EHF Cup-i ning sai peamiselt tuntuks Flensburgi värve kandes.

“Tegemist ei ole jutuka mehega, kuid väljakul andis ta endast alati maksimumi ning säras kõige tähtsamatel hetkedel,” ütles legendaarne Saksamaa koondise treener Heinar Brandt. Flensburgi koosseisus võitis mees 2014. aastal Meistrite liiga ning mitmeid Saksamaa tiitleid.

Glandorfi karjäär jätkub Flensburgi kontoripoolel.

Kim Ekdahl Du Rietz

Üks vastuolulisemaid mängijaid viimaste aastate käsipallis on juba korra karjääri lõpetanud ning siis platsile naasnud. 18-aastaselt Rootsi koondises debüteerinud Rietz otsustas seitse hooaega hiljem, et tema enam oma riigi värve selga tõmmata ei soovi.

“Käsipall ei pakkunud minule kunagi palju naudingut,” ütles Ekdahl, kui otsustas 2017. aastal esimest korda pensionile minna. Mees lõpetas ülikooli, ostis Rootsi maja ning otsustas reisimisele pühenduda. Kui 2018. aasta kevadel Rhein-Neckar Lõwenil koosseisu probleemid oli, naasis mees platsile ning annetas kogu palgatulu heategevusse.

Järgmisel sügisel järgnes pakkumine Paris-Saint Germainist, millele mees ära öelda ei suutnud ning pärast kahte hooaega Prantsusmaal otsustas 2012. aastal Londonis olümpiahõbeda võitnud sportlane taas ketsid varna riputada. Nüüd kavatseb rootslane jätkata õpingutega Hong-Kongis.

Kim Ekdahl Du Rietz ja Mikael Appelgren | Foto: imago images/Bildbyran/Scanpix

Victor Tomas

Tänapäeva spordimaailmas harva nähtava lojaalsusega hispaanlane ühines Barcelona noortesüsteemiga 12-aastaselt ning ei lahkunud sealt karjääri lõpuni. 16 hooaega Euroopa tipus, üksteist Hispaania meistritiitlit, kümme karikat ning kolm Meistrite liiga võitu teevad temast ühe klubikäsipalli edukaima mehe.

Hispaania rahvuskoondises tuli 35-aastane mängumees 2013. aastal maailmameistriks ning pani taskusse medaleid kõigilt suurvõistlustelt. Eelmisel talvel aga hakkasid meest häirima südameprobleemid, mis oleks võinud halvemal juhul ka insuldiga lõppeda ning mees pidi tippspordist loobuma.

“See on mu elu kõige raskem otsus, kuid ma pean tippspordist lahkuma. See ala on mulle andnud kõike. Ma olen alati üritanud iseendaga aus olla. Olen uhkusega viimased aastad Barcelona kaptenipaela kandnud,” ütles Tomas pressikonverentsil.

Kohe pärast hispaanlase avaldust pakkus Barcelona president, Josep Bartomeu, Tomas´ile kohta meeskonna tagatubades.

Hea lugeja, kas me jätsime kellegi siit nimekirjast välja?

scroll to top