fbpx
Close

Luka Doncic kaitses käsipalli: inimesed ei tea, kui raske on seda mängida

Avatar
-Luka Doncic | Foto: Getty images/Scanpix

Ameerika suures meedias just tihti käsipalli juttu ei kohta, kuid nüüd on lausa NBA superstaar Luka Doncic astunud meie ala kaitseks välja. Millest selline lause, miks sai eile kuulda käsipalli juttu ESPN kanalil ja kuidas on neile reageerinud käsipallimaailm. Just sellest kirjutab Käsipall24.ee allolevas artiklis.

Kogu teema sai alguse, niikuinii paljud asjad tänapäeva maailmas, sotsiaalmeedias levinud videolõigust. Endine Ameerika jalgpallur Jay Cutler käis külas “Pardon My Take” podcastis ning esines seal väitega, et kui tema, Lebron James (NBA korvpallur – toim.) ja Patrick Mahomes (äsja NFL-i meistriks tulnud Ameerika jalgpallur – toim.) panna mõne kuu pärast toimuvatel olümpimängudel platsile maailma parimate käsipallurite vastu, siis saaks USA ühe olümpiakulla võrra rikkamaks.

Allolevas videote näete tõelist “käsipalliekspertide” kommentaare, kus muuseas mainitakse ka, kuidas käsipallis on kaheksa mängijat platsil

Seejärel levis see video üle maailma ning käsipalluritel oli loomulikult sellele omad vastused öelda.

Seejärel astusid käsipalli kaitseks välja ka mõned NBA Euroopa superstaarid, kellel on endal käsipalliga kogemusi ja teavad, et see asi nii lihtsalt ei käiks. Luka Doncic on muuseas meie ala noorena harrastanud.

Ala pakub üldiselt Ameerikas väga vähe kõneainet, kuid nüüd on viimaste päevade jooksul saadud palju meedia tähelepanu. Kas see tuleb ka kasuks, näitab tulevik. USA Käsipalliliidul on plaanis aastaks 2023 panna püsti esimene professionaalne liiga. Esialgse plaani järgi peaks võistlustel osalema kümme tiimi, kelle eelarve peaks jääma kolme kuni viie miljoni dollari vahele. 2028 toimuvad olümpiamängud Los Angelesis ning kas siis saame näha juba riigi võimsat esitust?

scroll to top