Maailma klubide suurturniiri domineerib endiselt Barcelona

-FC Barcelona | Foto: EPA

Valitsev Hispaania käsipallimeister FC Barcelona võitis teist aastat järjest ja kokku neljandat korda Super Globe’i, kus osalevad maailma tippsarjade parimad.

Tiitlikaitsja Barcelonas alustas Kataris Dohas toimunud võistlust 38:28 (19:14) võiduga Aasia meisterklubi, Bahreini esinduse Al-Najma Clubi üle, alistas poolfinaalis Euroopa Meistrite liiga tšempioni Montpellier HB 37:30 (18:19) ning oli finaalis 29:24 (13:12) üle mulluse hooaja EHF-i karikasarja parimast Berliini Füchsest.

Sakslased alistasid teel finaali Pan-Ameerika meistri, brasiillaste Handebol Taubate 33:25 (19:11) ja korraldajana turniirile pääsenud Katari esinduse Al Saddi 26:20 (11:9).

Pronksi teenis Montpellier, olles kolmanda koha matšis 33:23 (14:9) üle Al Saddist. Veerandfinaalis oli Montpellier 31:22 (16:10) jagu saanud Aafrika Meistrite liiga neljandast, tuneeslaste Hammametist ning Al Sadd 27:22 (13:13) Okeaania Meistrite karikavõitjast, austraallaste Sydney Universityst.

Esinelikule järgnesid Taubate, Hammamet, Al-Najma ja Sydney.

Tiitlikaitsja Barcelona on 1997. aastal käivitatud turniiri võitnud neljal korral, varasemalt ka aastatel 2013 ning 2014. Füchsel ja Ciudad Realil on ette näidata kaks ning Al Saddil, THW Kielil, Madridi Atleticol ja CB Cantabrial üks tiitel. Seega on riikide arvestuses Hispaanila kaheksa, Saksamaal kolm ning Kataril üks esikoht.