Maailmameistrivõistlustel selgusid esimesed edasipääsejad

-Uwe Gensheimer | Foto: imago/Matthias Koch

Taanis ja Saksamaal toimuvatel meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel tagasid esimestena koha vahegrupiturniiril Prantsusmaa, Horvaatia ja Hispaania.

Tiitlikaitsja Prantsusmaa alistas A-alagrupi kolmandas voorus Korea 34:23 (17:16). Prantslased tegid tasavägise alguse järel vahe sisse teisel poolajal, kui viskasid 21:20 eduseisult seitse vastuseta väravat. Prantsusmaa resultatiivseim mängija oli Nedim Remili ja Koreal Tan Kang võrdselt seitsme tabamusega.

Esimese punkti loovutas Saksamaa, kes tegi Venemaaga 22:22 (12:10) viigi. Võrdselt kulgenud mängus juhtisid sakslased kaks minutit enne lõppu 21:19 ja seejärel ka 22:21, kuid Sergei Mark Kosorotovi värav seitse sekundit enne lõpusireeni päästis venelastele punkti. Uwe Gensheimer tõi sakslastele parimana kaheksa ja Timur Dibirov venelastele samuti kaheksa tabamust.

Turniiri avavõidu teenis Brasiilia, olles 24:22 (14:11) üle Serbiast. Brasiilia asus kohtumist juhtima 10:4 ning suutis edu hoida lõpuni. Brasiilia suurim skooritegija oli Jose Toledo ning Serbial Bogdan Radivojevic ja Mijajlo Marsenic viie väravaga.

Kolme vooru järel on Prantsusmaal täisedu kuus, Saksamaal viis, Venemaal neli, Brasiilial kaks, Serbial üks ning edasipääsulootused minetanud Koreal null punkti.

B-alagrupis sai mängu algusest lõpuni dikteerinud Horvaatia 31:22 (16:11) jagu Makedooniast. Horvaatia resultatiivseim oli Domagoj Duvnjak ja Makedoonial Dejan Manaskov võrdselt kuue tabamusega.

Hispaania kindlustas edasipääsu 25:22 (10:11) võiduga Jaapani üle. Hispaanlased panid oma paremuse kehtima teise poolaja alguses, kui läksid 10:11 kaotusseisust ette 16:13. Ferran Sole Sala tõi Hispaaniale kaheksa ja Shinnosuke Tokuda Jaapanile seitse väravat.

Esimese võidu võttis Island, kes alistas Bahreini 36:18 (16:10). Kogu mängu domineerinud Islandi kangelaseks kerkis Arnor Thor Gunnarsson kaheksa tabamusega, Bahreini kasuks viskas Mohamed Merza parimana viis väravat.

Kolme vooru järel on Horvaatial ja Hispaanial täisedu kuus, Makedoonial neli, Islandil kaks ning edasipääsulootused kaotanud Jaapanil ja Bahreinil null punkti.

C-alagrupis ei jätnud Taani Saudi Araabiale vähimatki võimalust, võttes 34:22 (17:11) võidu. Taanile tõi Magnus Landin seitse ning Saudi Araabiale Mojtaba Alsalem neli väravat.

Lisaks Taanile jätkab täiseduga eelmise MM-i finalist Norra, kes sai 34:24 (16:13) jagu Austriast. Norralased hakkasid austerlastelt eest ära libisema avapoolaja lõpus, kui läksid 10:10 viigiseisult kolme väravaga ette. Teisel poolajal vahet suurendanud Norra resultatiivseim mängija oli Sander Sagosen kaheksa ja Austrial Janko Bozovic seitsme tabamusega.

Esimesed punktid teenis Tuneesia, olles 36:30 (18:15) üle Tšiilist. Tuneesia, kes polnud kordagi kaotusseisus, parimaks osutusid Mohamed Soussi ja Marouan Chouiref seitsme väravaga. Tšiilile tõid Erwin Feuchtmann ja Rodrogo Salinas kaheksa tabamust.

Kolme vooru järel on Taanil ja Norral kuus, Austrial, Tuneesial ja Tšiilil kaks ning Saudi Araabial null punkti.

D-alagrupis jätkab puhaste paberitega Rootsi, kes alistas ühepoolses mängus Angola 37:19 (19:14). Rootsi esisnaipriteks kerkisid Niclas Ekberg ja Mattias Zachrisson viie ning Angolal Edvaldo Ferreira nelja väravaga.

Avavõidu teenis Egiptus, olles 22:20 (8:9) üle Argentinast. Tasavägises kohtumises kerkis aafriklaste kangelaseks Mohammad Sanad, kes viskas 20:20 viigiseisult kaks otsustavat väravat. Sanad oligi seitsme tabamusega Egiptuse suurim väravakütt. Argentinale tõi Federico Gaston Fernandez parimana viis väravat.

Rootsi järel jätkab teisel kohal Ungari, kes sai 32:26 (16:11) jagu Katarist. Sündmuste käiku alates avavilest dikteerinud Ungari resultatiivseim mängija oli Mate Lekai ning Kataril Frankis Marzo ja Wajdi Sinen võrdselt viie tabamusega.

Kolme vooru järel on Rootsil kuus, Ungaril viis, Kataril, Egiptusel ja Angolal kaks ning Argentinal üks punkt.