Maasalu ja Varik tegid Toomlal ja Punal selja prügiseks

-Sten Maasalu | Foto: Eesti Käsipalliliit

Sten Maasalu ja Ott Variku leivaisa Siuntio IF alistas Soome käsipallimeistrivõistluste nõrgemas vahegrupis kodus Ardo Puna ja Sten Toomla tööandja Helsingi IFK 30:22 (13:11).

Võõrustajad asusid kohtumist 5:1 juhtima, kuid külalised vähendasid kaotusseisu 4:6-le. Meeskonnad jätkasid poolaja lõpuni võrdses rütmis ning puhkama mindi SIF-i kaheväravalises eduseisus. Teisel poolajal läksid väljakuperemehed ette 18:13 ja lähemale kui neli tabamust HIFK enam ei jõudnud.

Kohtumise kolmandaks täheks valitud Maasalu arvele kanti seitse tabamust. Ühe kaheminutilise karistuse teeninud Varik viskas kaks väravat. Korra karistuspingil käinud Toomla kogus HIFK resultatiivseimana neli tabamust ning 8. minutil punase kaardi saanud Puna piirdus ühe väravaga.

Koha veerandfinaalis taganud HIFK ja SIF on üheksast mängust kogunud 14 punkti. Järgnevad kohtumise vähem pidanud Turu AIFK nelja ning Vantaa Atlas kahe silmaga.