fbpx
Close

Madis Kokkuta: kui lätlased vaatavad endale otsa, siis eestlane süüdistab tihti kõiki teisi

Avatar
– Madis Kokkuta, Marten Lombiots ja Aivo Erkmaa | Foto: Erakogu

Meie podcastis “Kahekordne” oli sel nädalal külaliseks Eesti ainus käsipalliagent Madis Kokkuta. Muude teemade seas rääkis mees eestlaste ja teiste riikide sportlaste suhtumise erinevustest.

“Kui viimastel aastatel olen tegelenud ka Läti mängijatega, siis see on minu silmaringi palju avanud. Kuidas elab lätlane üle mingeid asju, kuidas eestlane seda teeb. Väga huvitav on olnud seda inimpsüühikat näha, kuidas keegi mingis olukorras käitub,” rääkis Madis Kokkuta podcastis. “Ma ei taha Eesti meeste kohta midagi halvasti öelda, aga tihti meie riigi mehed räägivad sellest, et treener on halb, eelistab tema positsioonile kedagi teist, et korter on kehv. Teiste Balti maade mehed vaatavad pigem endale otsa.”

“Eesti mängija on psüühiliselt kõikuv. Ta käib “augus” ja siis tuleb jälle välja. Läti mängija on stabiilsem, ta ei kiru treenerit, vaid ütleb, et näe, olingi kehv,” jätkas noor agent. “Loomulikult see ei olegi lihtne minna välismaale. Ma ei ütle, et eestlased midagi valesti teevad, aga kui sa juba valid profikarjääri, siis sa pead arvestama, et see on karm. Kui see oleks lihtne, siis me kõik ilmselt mängiks FC Barcelonas.” (saates kuulatav alates 44:00)

Lisaks saate saates kuulda Eesti noorte käsipallurite võrdlust Euroopa eakaaslastega, kui tasuv on agendi töö ning kuidas Kokkuta selle juurde sattus. Kuidas Madise heasüdamlikkus talle kätte maksis ja millised huvitavad lood mängijate üleminekutega kaasas käinud on.

Kuula ka meie teisi podcaste:

KUULA | Sajandi käsipallur Bramanis: esimene ja viimane välismaalane Jaapanis, “Kaks Kanget” ja Karhu ketside abil õigesse tiimi

“Kahekordne” | HC Tallinna tegevjuhi Rohiga palkadest, avalikustamata täiendustest ja Soome liigast

 

scroll to top