Mägi vedas Kehra pingelises kohtumises kümnenda järjestikuse võiduni

-Janar Mägi | Foto: Siim Semiskar

Meeste meistriliiga kuues voor lõppes neljapäeval vägagi põnevaks ja tasavägiseks osutunud kohtumisega, kus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võitles kodusaalis välja 26:23 (13:13) võidu Viljandi HC üle.

Meistrivõistluste avavoorus septembris oli Viljandi kehralastest tulemusega 27:25 üle, kuid enne neljapäevast mängu Kehras oli mulkidel erinevate sarjade peale selja taga kaheksamänguline kaotusteseeria, Kehra aga oli maitsnud võidurõõmu üheksas järjestikuses kohtumises, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Mängu esimesed hetked möödusid ukrainlaste tegutsemise tähe all – Volodimir Maslak viis külalised juhtima ning Vladislav Naumenko viskas karistusviske latti. Vaid üheksa terve mängijaga Kehrasse sõitnud Viljandi alustas aga tervikuna hästi ning läks seitsmendal minutil Aleksander Pertelsoni värava järel 4:1 ette.

Edu hoiti ning isegi kasvatati, kui hiilgavaid tõrjeid tegi puurivaht Peeter Parik ning rünnakul oli pidurdamatus hoos Maslak. Viimase tabavast viskest tuli 18. minutil 8:4. Kehra ründemäng muutus kiiremaks ja kohe ka resultatiivsemaks, sest neli minutit hiljem viigistas Naumenko seisu.

Võõrustajad kannatasid suhteliselt hästi ära neli minutit vähemuses mängimist, ent Andrei Hapali ja Pertelsoni väravate abil sai Viljandi ikka 11:9 juhtima. Viimase poolajaminuti alates juhiti veel 13:11, kuid Uvis Strazdinši täpne karistusvise ja väravavaht Viktor Nikolajevi sireeniga üle välja tühja puuri saadetud pall saatsid meeskonnad riietusruumi seisul 13:13.

Vaheajal räägitu mõjus paremini Kehrale – Strazdinši ja Naumenko väravad viisid 11-kordse Eesti meistri esmakordselt juhtima, 15:13. Pertelson vähendas vahe minimaalseks ja siis jäid Kehra publikul väravad kuue minuti jooksul nägemata. Kaitse toimis mõlemal tiimil, erilises hoos olid väravavahid Parik ning Nikolajev ja viimast asendanud Mikk Aasmaa.

Võttis aega, aga mulgid jõudsid uuesti viigini ja läksid Mikk Variku tabamuse järel ettegi. 43. minutil kaotasid kehralased oma senise resultatiivseima mängija Strazdinši, kes karistusviskega Parikut pähe tabas ning eemaldati. Lisaks lahkus mängust longates Dmõtro Jankovski, keda aga asendas edukalt David Mamporia.

Viljandi sai läbi Maslaki ja Pertelsoni 51. minutil 22:20 juhtima, ent noored kehralased võtsid vastutuse ning pöörasid mängu kodumeeskonna kasuks. Mamporia, Sergio-Silver Kreegimaa ja uuesti Mamporia väravate järel juhiti 23:22 ning Janar Mägi kasvatas veelgi edu, mida käest ei antud.

Ülipõneva kohtumise võitis Kehra 26:23. Mägi viskas seitse, Strazdinš viis ning Mamporia ja Naumenko neli väravat. Viljandi poolel lisas Maslak avapoolaja seitsmele tabamusele teisel pooltunnil vaid kaks, kuid oli mängu resultatiivseim üheksa väravaga. Pertelsoni arvele jäi viis tabamust.

6. Aruküla/Audentes 6 0 0 6 131:193 0

Parimad väravakütid: Kaspar Lees (Tallinn) – 40, Dmõtro Jankovski (Kehra) – 34, Volodimir Maslak (Viljandi) – 33, Henri Sillaste (Serviti) – 27, Aleksander Oganezov (Tapa) – 25 ja Rauno Aus (Tallinn) – 24 väravat.