Mait Patrail ja Hannover valmistasid Saksamaa karikavõistlustel suurüllatuse

-Mait Patrail | Foto: Imago/Hübner/Scanpix

Eile toimunud Saksamaa karikavõistluste kaheksandikfinaalides valmistas TSV Hannover-Burgdorf suurüllatuse, kui alistati võõrsil eelmise hooaja Bundesliga võitja SG Flensburg-Handewitt, kusjuures vastaste jaoks oli see esimene kaotus koduväljakul alates eelmise aasta 17. oktoobrist.

SG Flensburg-Handewitt – TSV Hannover-Burgdorf 20:26 (9:15)

Üllatuslikult jätkus võrdset mängu vaid esimeseks 14. minutiks, mille järel seisult 4:4 tegi eestlase koduklubi 5:1 spurdi ning poolajaks juhiti juba 15:9. Otsustavaks faktoriks sai siinkohal hea kaitsetöö ning Hannoveri väravavahi Urban Lesjaki imeline päev. Mehe tõrjeprotsent esimese 30 minuti järel oli peaaegu 50. Rünnaku poolel kandis taas suurt vastutust Morten Olsen ning teda abistas Timo Kastening 100 protsendilise tabavusega.

Timo Kastening ja Cristian Ugalde viskasid Hannoveri eest 5 väravat. Mait Patrail abistas ühe värava ja kahe resultatiivse sööduga. Vastaste eest tegi enim skoori Jim Gottfridsson kuue tabamusega.

“Me võitlesime taas hästi kaitses ning saime selle pealt lihtsaid väravaid.” ütles Hannoveri treener Carlos Ortega pressiteates. “See oli tõenäoliselt parim kaitseesitus, mida TSV kunagi näidanud on,” lisas Olsen.

Järgmises ringis, mis mängitakse detsembri alguses, Hannoveri jaoks midagi lihtsamaks ei lähe. Patraili klubile loositi veerandfinaalideks vastaseks Bundesligas hetkel kolmandal kohal olev Rhein-Neckar Löwen. Teistes paaride lähevad kokku MT Melsungen ja Füchse Berlin, TVB Stuttgart ja THW Kiel ning Ludwigshafen ja TBV Lemgo Lippe.

Pikalt võitu nautida Burgdorf taas ei saa, kui juba pühapäeval kohtutakse Bundesligas Melsungeniga. “Hetkel me karikavõistluste veerandfinaalidele ei mõtle. Meil on juba sel nädalal ees mäng Melsungeniga ning see on hetkel meie prioriteet,” sõnas Ortega.