fbpx
Close

Mait Patraili karjäär jätkub Euroopa absoluutses tipus

Avatar
-Mait Patrail | Foto: Rhein Neckar Löwen

Nädalate pikkune ootamine on lõppenud. Üks viimaste aegade Eesti käsipalli suurimaid üleminekusaagasid sai täna vastuse, kui Eesti koondise pikaaegne liider leidis omale uue klubi. Mait Patrail liitub eelmisel hooajal Saksamaa Bundesligas viienda koha saavutanud Rhein-Neckar Löweniga.

Kui mõned nädalad tagasi selgus, et Patraili karjäär Hannoveris, kus ta viimased kaheksa hooaega pallinud oli, ei jätku, tekkis palju spekulatsioone selle üle, milline eestlase järgmine samm on. “Tegemist on erakordse üleminekuga erilistes tingimustes. Arvan, et kui koroonakriis pole käsipallimaailma rabanud, poleks Maidu kvaliteediga mängija vabaks saanud. Kui sellise klassiga mängija saadaval on, siis loomulikult üritasime teda enda ridadesse värvata,” ütles Löweni tegevdirektor Jennifer Kettemann.

“Loomulikult olen õnnelik, et saan oma karjääris taas ühe sammu edasi teha. Eriti hea meel on, et Löweni tasemel meeskond minu teenete vastu huvi näitas. Saan jätkata maailma tippklubis ning taas euromänge mängida, ” kommenteeris Patrail üleminekut Käsipall24.ee lehele. “Andy (Schmid – toim.) ja Uwe (Gensheimer – toim.) on oma positsioonidel maailma parimad ning ootan väga nendega koos mängimist. Kindlasti saan neilt veel midagi õppida, kuigi olen juba üpris vana mees (naerab 32-aastane koondislane – toim.).”

“Eks see jääb treeneri otsustada, milliseks minu roll sellisel tasemel võistkonnas kujuneb, ” vastas Põlvast pärit mees oma panuse kohta. “Kohtumisi on meil palju ning usun, et mänguaeg jätkub kõigile. Eks tulevik näitab, kas saan rohkem aidata kaitses või rünnakul. Mina olen kõigeks valmis.”

Rhein-Neckar Löwen kuulub Euroopa käsipalli absoluutsesse tippu. Aastatel 2016 ja 2017 võideti Saksamaa Bundesliga, mida peetakse maailma tugevaimaks. Kuigi käesolev hooaeg lõpetati viiendal kohal, on tiimi igaastane reaalne eesmärk siiski kohaliku sarja võit. Võistkonna koosseisu kuuluvad sellised superstaarid nagu Andy Schmid ja Uwe Gensheimer. Järgmisel aastal osaletakse Euoopa teiseks tugevaimas liigas, äsja loodud European Handball League-is.

scroll to top