Mait Patrailil ja Hannoveril jäi liidrite vahelises duellis võidust üks sekund puudu

-Mait Patrail | imago images/Joachim Sielski/ Scanpix

Eile kohtusid Saksamaa Bundesliga liidrite duellis Mait Patraili TSV Hannover-Burgdorf ja Rhein-Neckar Löwen. Enne mängu asusid võistkonnad tabelis vastavalt esimesel ja teisel kohal.

TSV Hannover-Burgdorf – Rhein-Neckar Löwen 29:29 (12:15)

Juba teist korda nelja päeva jooksul said mängu vaatama tulnud 8 000 fänni tõelise põnevusetenduse osalisteks. Mängu alustas paremini külalisvõistkond, kes 14. minutiks asus juba 9:3 juhtpositsiooni. Kuid Hannover ei olnud veel alla andnud. Poolaja lõpuks võideldi vahe väiksemaks ning garderoobi mindi kolmeväravalises kaotusseisus. Teist perioodi alustas paremini eestlase koduklubi, kui 46. minutil viskas Burgdorfi väravavaht Urban Lesjak teise järjestikkuse tabamuse Löweni tühja väravasse ning tegi seisuks 24:23. Viimased hetked pakkusid aga tõelise trilleri.

10 minutit enne lõppu rebis Rhein-Neckar end taas kahe väravaga ette, kuid võimsa publiku jõul haistis Hannover oma võimalust ning Patraili, Timo Kasteningi ja Ivan Martinovici tabamustest toodi tabloole taas viiginumbrid. Kui mängida jäi viimane minut oli seis ikka võrdne ning viimane rünnak jäi Löwenile. Mõned sekundid enne lõppu tegi külaliste superstaar Andy Schmidt vale söödu, mille lõikas vahelt Burgdorfi pallur ja pani mänguvahendi teele vastaste tühjana seisnud värava poole, kuid vaid sekund enne kui pall jõudis väravasse kõlas, lõpuvile ning mõlemad tiimid lahkusid platsilt ühe punktiga.

“See oli üks meie hooaja kehvemaid esitusi, aga siiski olen õnnelik ühe punkti üle,” ütles Hannoveri kapten Fabian Böhm pressikonverentsil. “Vastased põhjustasid meile palju probleeme, aga me suutsime need lahendada.”

“Võistkond võitles hästi ja me võitsime punkti tugeva tiimi vastu. Olen väga rahul meie tänase esitusega,” sõnas Burgdorfi peatreener Carlos Ortega. “Poolajad olid väga eriilmelised, kuid me võitlesime lõpuni.”

Hannoveri resultatiivsem oli Timo Kastening kuue tabamusega. Patrail viskas 100 protsendilise tabavusega kolm väravat ning andis kaks resultatiivset söötu. Kurva uudisena lahkus neli korda tabanud Hannoveri mängujuht Morten Olsen paar minutit enne kohtumise lõppu longates platsilt. Vastaste poolt skoorisid kaheksa korda Mads Mensah Larsen ja Andy Schmidt.

Nüüd tuleb Bundesligas koondiste paus ning järgmise kohtumise peab Hannover 31. oktoobril.

Keda huvitavad põnevad viimased minutid, saab kokkuvõtet video vormis vaadata SIIT (Video vaatamiseks tuleb oma internetilehitseja asukohariik vahetada Saksamaa peale)