fbpx
Close

Marko Koks: suurt pilti vaadates oleks võinud uksed juba varem sulgeda

Avatar
-Marko Koks ja Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Käsipall24.ee pani eile Facebook-i käsipalligruppi küsitluse, millest inimesed hetkel lugeda tahaks ning käesoleva artikliga jätkame inimeste soovide täitmist. Vestlesime Viljandi HC treeneri, Marko Koksiga võistkonna tegemistest keerulisel ajal.

Kui Eesti Käsipalliliit otsustas eelmisel nädalal võistlustegevuse peatada asetses Viljandi HC meistriliigas viiendal positsioonil, üks punkt lahutamas neid poolfinaali viivast kohast ning ees seisis veel kohtumine lähikonkurendi SK Tapaga. Siis aga muutus kõik kiiresti.

“Trennid on peatatud, kõik on kinni, sportlased istuvad kodus – see aeg tuleb kuidagi üle elada,” ütles Koks Käsipall24.ee lehel. “Ühe välismaalase, Andrei Khapali, saatsime koju. Ülejäänud kaks täiendust on hetkel veel Viljandis, nemad käivad tööl ning Sergei (Rodjukov – toim.) on meil juba põhimõtteliselt kodustatud viljandlane. Tema jääks siia ka arvatavasti siis, kui käsipalli ei mängiks enam.”

“Eks noori üritame ikka indviduaalse plaani järgi sundida natuke liigutama, kes teeb jooksuharjutusi, kes mängib discgolfi, õues võib ju praegu veel liikuda,” lisas ka ise sel hooajal esiliigas platsil käinud juhendaja.

“Suuremat pilti vaadates oleks ma liiga uksed juba varem kinni pannud. Ehk oleks siis viiruse levikut kiiremini piirata saanud ning oleks võinud veel jääda varu käsipalli jätkata enne kui suvi päris kätte jõuab,” kommenteeris viljandlane käsipalliliidu otsust. “Hetkeseisuga oli siiski õige otsus hooajad lõpetada. Isegi kui me saaks mai kuus treenima, siis juunis mängimisel ei oleks erilist jumet. Ja otse matšide peale ka ju minna ei saa, mänguvormi saavutamine võtab ikka aega. Siinkohal nõustun ühes intervjuus (Tallinna Selveri juhatuse liige Lauri Kasper Delfile – toim.) loetud lausega, et ega meil ei ole ju mõtet lihtsalt mai kuus kokku tulla ja mingit õlleturniiri teha.”

“Mõtteainet on palju, eks tuleb see hullem aeg üle elada, kui see taandub, siis tuleb lahendusi otsima hakata” ütles peatreener tuleviku kohta. “Meil on suvel ees ka rahvusvahelised noorteturniirid. (Koks on noorte U20 koondise treener ning neil seisavad suvel ees Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni mängud – toim.) Tulevik näitab, mis nendest saab, kas võistlused üldse toimuvad.

 

scroll to top