Marko Koksi kaheksa väravat lõpetasid Viljandi kaotusejada

-Marko Koks | Foto: Siim Semiskar

Kui teisipäeval vahetus esiliiga põhiturniiri teise ringi avamänguga liider – esimeseks tõusis Põlva Coop – siis kahe hädasti punkte vajanud meeskonna vastasseisus kolmapäeval oli Viljandi Spordikool kodus üle HC Viimsi/Tööriistamarketist tulemusega 25:24 (10:12).

Hooaja avavoorus septembris sai Viljandi Spordikool viimsilastest nende kodusaalis 23:21 jagu, ent see jäigi mulluse hõbeda ainsaks võiduks sügisringis. HC Viimsi/Tööriistamarketil oli enne kohtumist küll üks punkt enam ehk neli silma, ent ka kaks mängu rohkem peetud. Veerandfinaalidesse viiv kuues koht jäi enne vooru vastavalt viie ja nelja punkti kaugusele, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Seni esiliigas kõige vähem väravaid visanud Viljandi SK oli skoorimisega raskustes kolmapäeval kodusaaliski – esimese tosina minutiga saadeti pall vastaste võrku vaid kahel korral. Viimsil alustasid resultatiivselt Jarno Nurm, Mart Varik ja Arlo Talmar ning 12. minutil juhiti 7:2.

Riho Villemson viis Viimsi korraks kuuega ette, kuid siis leidi väravasoone Viljandigi ning Raiko Roosna ja Mihkel Lõpp tegid kolme järjestikuse värava abil seisuks 9:6. Vaheajavileks suudeti vahet veelgi vähendada ning Martin Brauni tabamuse järel läksid meeskonnad puhkama külaliste 12:10 eduseisul.

Teise pooltunni algul tabas kodumeeskonda vana häda. Siim Patrael viimsilaste väravasuul tõrjus juba teise karistusviske ja ehkki Talmar teisel pool platsi samuti eksis, kasvatasid Varik ja Villemson edu neljale väravale. Spordikool ei jätnud jonni, alustas uuesti tagaajamist ning 40. minutil tõi Robin Liinsoo tabloole 15:15 viiginumbrid.

Viimsi jäi seitsmeks minutiks väravata ning mängiv peatreener Marko Koks viis võõrustajad juba 18:15 juhtima. Kui Eesti ekskoondislane Koks 51. minutil seisuks 22:16 tegi, oli Viljandi võitnud 13-minutilise perioodi tulemusega 10:1! Viimsi tegi küll võimsa lõpuspurdi, visates viimase kahe ja poole minutiga neli vastuseta väravat, kuid sellest ei piisanud.

Kaks viiemängulist kaotustejada said vastavalt lõpu ja jätku, Viljandi võitis 25:24 ning hüppas Viimsist mööda ka liigatabelis. Marko Koks viskas üleplatsimehena kaheksa, Lõpp ja Braun viis väravat. Kaotajate poolel tabasid Varik ja Villemson viis korda ning Talmar lisas neli väravat.