fbpx
Close

Martin Johannson: mänguaega saan kõvasti ja olen rolliga rahul

Avatar
-Martin Johannson | Foto: Siim Semiskar

Rumeenia käsipallimeistrivõistluste kõrgliiga viimases voorus alistas Steaua tänavuse karikavõitja Constanta AHC Dobrogea Sudi 29:26 (17:13) ning maksis nii kätte karikasarja poolfinaalis saadud kaotuse eest. Põhiturniiri võidu oli Johannsoni klubi kindlustanud juba varem, meie joonemängija jäi viimases kohtumises väravateta.

“Meeskonnale oli põhiturniiri võit meeletuks kordaminekuks!” rõõmustas Johannson. “Olime kindlasti stabiilseim meeskond. Samas võibolla lisab ekstra pinget kuna play-offides on nüüd ootused suured nii juhtkonna kui fännide poolt. Toetume liiga parimale kaitsele ja väravavahtidele, nõrgimaks lüliks pean meie rünnakut, ehkki liiga rahulolematu ei selleski vallas olla.”

Johannsonil jätkub just tagaliinide kohta vaid kiidusõnu: “Raamide vahel seisvad mehed on olnud täiesti fenomenaalsed terve hooaja vältel ning see sümbioos nende ja kaitse vahel kannab meid siiani. Ja kui paaril korral ongi veidi kaitses lohisenud, siis õnneks on püss lahti läinud rünnakul.”

Kahe võiduni mängitavas veerandfinaalis kohtus Steaua pühapäeval põhiturniiri kaheksanda tiimi, Baia Mare CS Minauriga ning sai kodusaalis 25:23 (12:11) võidu, Johannson panustas ühe tabamusega. “Avamäng käivitus raskelt. Kaitse pidas, kuid ise ei leidnud kuidagi vastaste väravat,” sõnas Johannson.

“Poolajaks maadlesime viiki ja oma iseloomuliku taktikaga – kõva kaitse ja kiirrünnak otsa – tõime võidu koju,” tegi kolmandat hooaega Steauat esindav mees kokkuvõtte. “Play-offid on nagu täiesti uus võistlus, enamus meeskondi veidi krampis ja kõike võib juhtuda. Mäng-mängult loodame, et tunne läheb mugavamaks. Ühes teises veerandfinaalpaaris juba nõrgem sats üllatas võõrsil, seega peab olema tähelepanelik – vigu andeks ei anta.”

Johannson on küll sel hooajal visanud “vaid” 40 väravat, ent on Steaua nelja joonemängija seas resultatiivseim. “Meie süsteemis jõuab pall joonele vähem, meilt eeldatakse palju õigeid liikumisi, katteid ja muud säärast. Olen enda rolliga rahul! Alati saaks paremini, aga samas ka kõvasti kehvemini. Mänguaega saan kõvasti ja efektiivsus on olnud rahuldav,” lisas Johannson.

scroll to top