Martin Johannsoni koduklubi võttis Rumeenias kõva skalbi

-Martin Johannson ja Bukaresti Steaua | Foto: Bukaresti Steaua

Rumeenia meistrivõistluste kaheksandas voorus kohtusid Martin Johannson ja Bukaresti Steaua oma linnarivaali, viimase nelja aasta meistri, seni liigas kaotuseta püsinud ja hetkel Meistrite liigas oma alagruppi juhtiva Bukaresti Dinamoga.

Bukaresti Steaua – Bukaresti Dinamo 27 – 26 (15:14)

Alati pingelises atmosfääris toimuv Rumeenia käsipalli suurim rivaliteet algas ka seekord põnevalt. Mängu esimesed hetked möödusid Meistrite liigas osaleva ja oma algruppi juhtiva Dinamo kontrolli all, kui 15. minutiks oli saavutatud juba viie punktiline edu. Kuid eestlase koduklubi ei olnud kõvahäälsete fännide ees veel alla andnud ning Krsto Milosevici kolme järjestikkuse värava abil mindi pausile 15:14 eduseisul. Teisel perioodil suutis Steaua võideldes ja väga motiveeritult püsida pidevalt natuke vastastest ees. Matši lõpp läks aga väga pingeliseks. Steaua väravaht tõrjus seitsme meetri karistusviske ning Milosevic skooris Johannsoni tiimile võiduvärava viimastel sekunditel. Martin tabamust kirja ei saanud.

“See oli sensatsiooniline võit meile. Oleme uhked selle tulemuse üle. Tean, et mängisime väga hea võistkonnaga, kes esindab Rumeeniat ka Euroopa kõrgemas sarjas,” ütles Steaua peatreener Sandu Iacob võistkonna kodulehel. “Kohtusime nendega õigel ajal, kui nende emotsionaalne energia ei olnud samal tasemel, kui Meistrite liigas ning suutsime seda võimalust ära kasutada.”

Steaua jätkab Rumeenia liigas neljandal kohal, kui kaheksast mängust on kogutud viis võitu, üks viik ja kaks kaotust. Vaatamata kaotusele püsib Dinamo tabeli tipus.

Nüüd ootab Johannsoni ees koondise paus ning järgmine liiga kohtumine toimub 10. novembril.