fbpx
Close

Martin Noodla loosist : kingitusi meile ei tulnud

Avatar
-Loosi tulemused | Pilt: EHF

Meeste 2021. aasta maailmameistrivõistlused ja 2022. aasta Euroopa meistrivõistlused tunduvad küll kaugel tulevikus, kuid osadel võistkondadel algab teekond juba nüüd. Täna toimunud loosimisel sai Eesti teada oma vastased.

Eesti koondis kuulus maailmameistrivõistluste loosimisel teise tugevusgruppi ja Euroopa kvalifikatsioonis esimesse rühma.

Euroopa meistrivõistluste paarid on:

Gruusia – Soome

Luksemburg – Eesti

Belgia – Küpros

“Luksemburgiga mäng on hea võimalus vigade paranduseks (Eesti kaotas neile 2015. aastal kodus 26:29 – toim).” ütles koondise mängujuht Kristo Voika Käsipall24.ee lehele.

“Kingitusi meile ei tulnud. Tuleb ise mees olla ja tulemus ära teha. Peame hakkama treeneritiimiga tööd tegema ja uurima vastaste hiljutisi mänge,” lisas koondise abitreener Martin Noodla

Maailmameistrivõistluste alagrupid on:

Grupp 1: Leedu, Slovakki,a Fääri saared, Luksemburg

Grupp 2: Iisrael, Kreeka, Soome, Küpros

Grupp 3: Itaalia, Rumeeni, Kosovo, Gruusia

Grupp 4: Türgi, Belgia, Eesti

“Nendes faasides on kõik mängitavad vastased. Belgia on teinud kõva sammu edasi. Türgiga alles hiljuti kohtusime ja heal päeval on nad võimelised kõiki üllatama. Meie peame siiski sada protsenti selles ringis kõiki võitma. Raske on öelda, kas loosiga oleks võinud paremini vedada. Ehk Euroopa meistrivõistluste kohapealt oleks Küpros olnud parem variant. Kuid igaljuhul on meie ülesanne tõestada, et Eesti koondis kuulub järgmisele kvalifikatsiooni astmele,” kommenteeris Eesti koondise vasakäär Kaspar Lees.

“Kui arvestada meie viimaseid tulemusi, siis favoriidid me kindlasti ei ole. Kuid palju sõltub hetkeolukorrast. Selge on see, et me läheme neile mängudele vastu siiski võidumõtetega,” lausus Noodla.

“Minu meelest loosiga vedas. Luksemburgi ja Türgiga oleme alles mänginud. Nendest mängudest on loodetavasti järeldused tehtud. Nüüd peame ise oma sooritusi parandama ja siis lähevad ka tulemused paremaks,” oli Andris Celminš kõige positiivsemalt meelestatud.

Kohtumised täna loositud MM- ja EM-valikturniiridel algavad oktoobris ja lõppevad tuleva aasta jaanuaris. Täpsed formaadid ja kalender selguvad kuu aja jooksul.

scroll to top