Meeste esiliigas kohtusid liigatabeli kahel viimasel astmel paiknevad meeskonnad

-Marko Koks | Foto: Siim Semiskar

Meeste esiliigas kohtusid pühapäeval Viljandis liigatabeli kahel viimasel astmel paiknevad meeskonnad ning ainsad kaks, kel veerandfinaalipääsu lootused kas õhkõrnad või kadunud. Viljandi Spordikool sai revanši avaringi kaotuse eest ning alistas Tallinna Oskari 34:24 (15:9).

Esimeses omavahelises mängus novembri lõpul oli Oskar mulkidest kodusaalis 26:23 parem, mis märkis ka viiekordse Eesti meistriliiga medalisti ainsat võitu sel hooajal. Pühapäeval alustas Viljandi hästi ning 1:1 viigiseis muudeti kuuendaks minutiks 5:1 eduks, kui täpne oli Mihkel Lõpp, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Oskar jäi lühikese aja jooksul kolmel korral vähemusse ja 13. minutil tuli Hendrik Koksi väravast juba 8:2. Kiirelt vähendasid Kristo Kiipus ja Markus Kirsberg vahet ning pikalt püsis see nelja-viie värava peal. 25. minutil tuli Karl Makko viskest 11:8, kuid võõrustajad tegid tugeva lõpu poolajale ja Koks-noorema täpne karistusvise seadis seisuks 15:9.

Teine pooltund algas sarnases rütmis ehk väravaid visati kordamööda, kuniks Raul Peet mulkide edunumbrid 19:11 peale viis. Kaheksaväravaline oli vahe ka 46. minutil, kuid siis tabasid järjest Hendrik Karlson, Kiipus ja Priit Kotsar ning seis oli 24:19. Kohe sai aga Kiipus kolmanda kaheminutilise karistuse ja punase kaardi.

Viljandi kasutas olukorra ära ja vastas omakorda kolme vastuseta väravaga. Korraks sai Oskar veel kuue värava kaugusele, kui tabasid vanameistrid Jaanus Rätsep ja Karlson, tehes 53. minutil seisuks 27:21.

Kohtumise lõpp kuulus aga kindlalt Viljandile, viimastel minutitel viskas kaks väravat mängiv peatreener Marko Koks ja ühe lisas Lõpp ning Viljandi võitis 34:24. Hendrik Koks tabas kümme, Lõpp kaheksa ja Marko Koks kuus korda, kaotajatel viskas Kotsar viis ning Kiipus ja Peeter Koppelmann neli väravat.

9. Tallinna Oskar 14 1 0 13 321:405 2

Parimad väravakütid: Mathias Rebane – 121, Tõnis Kase (mõl. Coop) – 114, Arlo Talmar (Viimsi) ja Hendrik Koks (Viljandi) – 77, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 76, Sigmar Seermann (Kehra) – 68, Tarmo Ulla (Tallinn 2) ja Mihkel Lõpp (Viljandi) – 66 väravat.