fbpx
Close

Meeste meistriliiga esimene finalist on Põlva Serviti

Avatar
-Anatoli Tšezlov | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeva õhtul selgus Eesti meeste meistriliiga esimene finalist. Selleks on tiitlikaitsja Põlva Serviti, kes alistas poolfinaalseerias kolmandat korda HC Tallinna, sel korral tulemusega 30:21 (14:9). Serviti jõudis finaali üheksandat aastat järjest ja üldse juba 20. korda.

Erinevalt kahest esimesest kohtumisest ei põgenenud Serviti kiirelt eest ära. Saadi küll värava või kahega ette, kuid 8. minutil seadis Robin Oberg tabloole 4:4 viigi. Juba traditsiooniliselt selles seerias hiilgas suurepäraste tõrjetega pealinlaste 18-aastane väravavaht Armis Priskus.

Tehnilist praaki tegid mõlemad meeskonnad üllatavalt palju, ent Serviti keeras kaitsekruvid tihedamalt kinni ning kahe Obergi värava vahele jäi Tallinnal kümneminutiline väravapõud. 16 aastat nooremale kolleegile ei jäänud alla ka Serviti puurivaht Eston Varusk, kes tegi vahepeal mitu head tõrjet järjest. 20. minutiks oli kodumeeskond ees 10:5.

Tallinna peatreener Jüri Lepp proovis mängukäiku muuta, asendades rünnakule minnes Priskuse seitsmenda platsimängijaga, aga tulemuseks olid Anatoli Tšezlovi ja Roman Aizatullovi visked tühja väravasse. Marko Slastinovski karistusvisked – Tallinna vasakukäeline realiseeris neid avapoolajal neljast neli – hoidsid seisu tasakaalus, ent Serviti läks pausile 14:9 eduseisus.

Riietusruumist tulid välja oluliselt kiiremad ja agressiivsemad võõrustajad. Varusk jätkas heade tõrjetega ja rünnak sujus õlitatult – teise poolaja esimesed kümme minutit kuulusid Servitile seisuga 8:2 ning tiitlikaitsja oli juba 22:11 ees. Siia perioodi mahtus ka kaks minutit, mille põlvalased kahemehelises vähemuses veetsid ning nad võitsid selle 2:0.

Tallinn ei loobunud, ent Serviti finaalipääsu pidurdada siiski ei suutnud. Tiitlikaitsja sai kolmanda võidu tulemusega 30:21 ja ootab finaalivastast Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vastasseisust, kus viimane mängudega 2:0 ees. Tšezlov ja Carl-Eric Uibo viskasid täna võitjate kasuks viis ning Hendrik Varul neli väravat. Tallinna poolel jäi Slastinovski arvele kuus ja Obergile neli tabamust.

Poolfinaalide järgmised mängud:

27.04.  19.00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (mängude seis 0:2)

vajadusel:
01.05.  19.00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC
03.05.  19.00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

scroll to top