fbpx
Close

Meistriliiga kalendriaasta avavad põnevaid lahinguid pakkunud Viljandi ja Kehra

Avatar
-Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Pika koondisepausi järel on taas aeg end häälestada kohaliku meistriliiga tegemistele. Käsipall24.ee vaatab handball.ee ülevaate abiga peale kalendriaasta esimese vooru mängudele ning pakume oma võtmetegurid ja ennustused.

Põhiturniir on täpselt poole peal – kümme mängu selja taga, kümme vooru veel ees. Seejärel edenevad kaks paremat otse poolfinaali, neli järgmist heitlevad kahes veerandfinaalpaaris. Vooru keskseks kohtumiseks võib pidada Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vastasseisu. Vähem põnevam ei tohiks ka olla Tapal toimuv lahing koduvõistkonna ja HC Tallinna vahel. Lisaks lähevad omavahel vastamisi Põlva Serviti ja Aruküla/Audentes.

22.01.  19:00  Aruküla/Audentes – Põlva Serviti

Tõenäoliselt vooru kõige ühekülgsem kohtumine, kahes esimeses kohtumises sel hooajal on Serviti peale jäänud keskmiselt 16 väravaga ning võitjas ei tohiks olla kahtlust ka seekord. Põlval osales koondise tegevuses kolm pallurit ning selle positiivse emotsiooni pealt on hea tulla kodumaa sarja tagasi. Peatreener Kalmer Musting saab matšis arvatavasti kasutada kogu oma pikka pinki ning mänguaega peaks jaguma näljastele sportlastele piisavalt.

Võtmetegur: Kui motiveeritud on Serviti?
Ennustus: Kindel võit Servitile

22.01.  19:00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Nii Balti kui koduses liigas on kahe tiimi tänavused vastasseisud ülipõnevaks kujunenud. Korra võitis Viljandi, kahel puhul oli parem Kehra ning viimati tehti detsembri keskel Balti liiga raames Viljandis 28:28 viik.

Suurimaks küsimuseks selle kohtumise eel on võistkondade koosseisud. Tõeliselt kurnav detsembri kuu läks mõlemale tiimile kalliks maksma, kui teatud mängudes ei saanud Viljandi kasutada oma leegionäride Andrei Hapali ja Volodimit Maslaki abi ning Kehra pidi hakkama saama ilma Janar Mägi ja Vladislav Naumenkota.

“Kehraga oleme sel hooajal võrdseid lahinguid pidanud ja küllap oleme nüüdki võrdses seisus, sest üle kuu aja pole kumbki mänginud. Pärast jõulupuhkust nägime vaeva üldfüüsilise poolega, nüüd oleme juba pallisaalis rassinud ning need, kes esiliiga või noortega seotud, saanud ka pisut mängupraktikat,” sõnas Viljandi peatreener Marko Koks Eesti Käsipalliliidule.

“Rivvi on meil küll naasnud Oliver Ruut ja Sergei Rodjukov, ent kaotasime mitmeks nädalaks Andrei Hapali ja Volodimir Maslaki. Mõlemad said eelviimases Balti liiga mängus vigastuse, mis jätab nad eemale. Ilmselt lisame koosseisu esiliigatiimist 17-aastase Martin Brauni, kes sel hooajal tublisti arenenud,” teatas mulkide juhendaja.

Kehragi pole täiskoosseisus, ehkki aasta lõpus pikalt vigastatud olnud ukrainlane Dmõtro Jankovski on tagasi. “Janar Mägi jääb eemale ja kahjuks ei oska isegi arstid täpselt öelda, mis viga. Uvis Strazdinš naasis EM-finaalturniirilt meeskonna juurde, aga ta on ikka väga väsinud, sest pole üldse puhata saanud,” tunnistas Kehra peatreener Mart Raudsepp.

“Arvestades ülimalt mängutihedat aasta viimast kuud, andsime ülejäänud meeskonnale tavapärasest pikema puhkuse ja alustasime treeningutega alles jaanuari teisel nädalal. Mängukvaliteedile jätab see kindlasti jälje, aga ilmselt saab jaanuarile kohaselt kohtumine olema mõlemapoolselt rabe,” arvas Raudsepp.

Võtmetegur: Millised on võistkondade koosseisud?
Ennustus: Pingelises lahingus jääb peale Kehra

-Kaspar Lees ja Aleksander Oganezov | Foto: Siim Semiskar/ Sk Tapa Käsipall

23.01.  19:00  SK Tapa – HC Tallinn

Neljapäeval võtab SK Tapa kodusaalis vastu HC Tallinna, keda meistrivõistluste avavoorus 21:20 võiduga üllatati. Kolm ülejäänud omavahelist mängu – vastamisi oldi ka karikasarjas – lõppesid pealinlaste võiduga. Tallinn lõpetas eelmise aasta kolme järjestikuse liigavõiduga, Tapal on viimastest mängudest all võit Aruküla üle ja napp kaotus Servitile.

“Oleme kõvasti treeninud, 6-7 korda nädalas kindlasti. Füüsiline võimekus on paranenud, nüüd on vaja mänge, et koostööd lihvida. Aleksander Oganezov naasis vigastuspausilt, Martin Adamson välismaalt ning Taanis õppimist ja treenimist jätkav Vahur Oolup saab meid ka vahel loodetavasti aidata,” lahkas tapalaste hetkeseisu peatreener Elmu Koppelmann.

HC Tallinnal oli enim pallureid Eesti rahvuskoondise laagris ning pealinlaste juhendaja Risto Lepp tunnistaski, et rõhuasetus oli pika pausi ajal üldfüüsilisel ettevalmistusel. “Hooaeg on veel pikk ja et lõpuni vastu pidada, pidime sellega tegelema. Nüüd on viis koondislast tagasi ja saame ühiselt pallitrenni tegema hakata,” lausus Lepp.

“Hooaja teise poole mängugraafik laseb lõpuks ka normaalselt treenida, sest esimesed neli kuud tegelesime vaid mängimise ja taastumisega. Puudusi näeb mängudes, aga neid parandada ja pallureid arendada saab treeningutel, millest jäi selgelt hooaja esimesel poolel puudu,” tunnistas HC Tallinna juhendaja.

Võtmetegur: Milline on võistkondade kokkumäng pika pausi järel?

Meistriliiga tabeliseis:

1. Põlva Serviti 10 8 1 1 312:233 17
2. HC Tallinn 10 7 0 3 287:244 14
3. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 10 6 1 3 261:250 13
4. Viljandi HC 10 4 1 5 259:268 9
5. SK Tapa 10 3 1 6 247:272 7
6. Aruküla/Audentes 10 0 0 10 226:325 0

Parimad väravakütid: Kaspar Lees (Tallinn) – 64, Vladislav Naumenko (Kehra) – 47, Aleksander Pertelson (Viljandi) – 46, Mathias Rebane (Serviti) – 44, Volodimir Maslak (Viljandi) ja Henri Sillaste (Serviti) – 39, Janar Mägi (Kehra) ja Rauno Aus (Tallinn) – 37 väravat.

Meistriliiga 11. voor:

22.01.  19:00  Aruküla/Audentes – Põlva Serviti

22.01.  19:00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

23.01.  19:00  SK Tapa – HC Tallinn

scroll to top