Meistriliiga mängijad vedasid Põlva noored karikavõidule

-Viskel on Alfred Timmo Põlva Servitist | Foto: Helin Potter

Põlvas peeti esmaspäeva õhtul noormeeste A-klassi karikavõistluste finaali korduskohtumine. Avamängust võõrsilt kümneväravalise edu kaasa võtnud Põlva Spordikool end Mesikäpa hallis üllatada ei lubanud, Viljandi Spordikool alistati 29:21 (14:8) ja kahe mängu kokkuvõttes teeniti karikavõit tulemusega 54:36.

Kohtumine algas skoorivaeselt, esimese kuue minutiga visati mängust vaid üks värav ning kümnendaks minutiks juhtis Põlva pärast Jaanus Peeter Rüütli tabamust 3:2. Viljandi ei suutnud kaheksa minutit kordagi vastaste puuri palli saati ja kodumeeskond sai 6:2 ette. Mulkidel hakkas siis tabama Aleksander Pertelson, ent põlvalased olid veelgi täpsemad, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Pärast Ranar Pügi kaht järjestikust väravat juhtis Põlva 10:4. Viie-kuuene vahe püsis poolaja lõpuni, külaliste poolel hoidsid seisu Pertelson ja Hendrik Koks – keegi teine avapoolajal kätt valgeks ei saanudki. Põlvalastel lõpetas poolaja kolme järjestikuse tabamusega Kermo Saksing ning seis oli 14:8.

Kui 36. minutil oli seis 16:10, siis tegi kolmeminutilise spurdi Põlva. Alfred Timmo, Mathias Rebane ning kahel korral Kevin Klaus tabasid ning rebisid vahe kümneseks. Ehkki karikavõit libises juba püüdmatusse kaugusse, ei lõpetanud Viljandi võitlemist. Peamiselt Koksi väravate abil vähendati 49. minutiks vahe uuesti kuuele, 21:15.

Enamaks vaid seitsmekesi Põlvasse sõitnud Viljandil jõudu polnud – neljandat aastat järjest A-klassi karikavõistlustel triumfeerinud Põlva Spordikool sai 29:21 võidu. Võitjate poolel tabas Timmo kuus, Rüütli viis ning Klaus, Rebane ja Pügi neli korda. Kaotajatel vastutasid skoori eest peamiselt kaks noormeest – Pertelsonilt üheksa ja Koksilt kaheksa väravat.

“Poolfinaalid SK Tapa vastu olid veidi tulisemad, ehkki seisud jäid enam-vähem samad. Viljandil on meist nooremad poisid ja täna olid nad ka hõreda tiimiga. Mängisime oma parimas koosseisus ja üldiselt tuli kõik ka hästi välja. Eks eduseisus ikka lasime nõrkusehetki sisse, aga lõpp hea, kõik hea,” kommenteeris võitjate peatreener Kalmer Musting.

Eesti A-klassi karikavõitja 2019 – Põlva Spordikool: Alfred Timmo, Kevin Klaus, Christofer Viilop, Mathias Rebane, Taniel Sermat, Ranar Pügi, Jaanus Peeter Rüütli, Raimond-Eric Jaanus, Kermo Saksing, Priit Luuk-Luuken, Karl Markus Kannel, Andero Viljus, peatreener Kalmer Musting.

Eesti A-klassi karikavõistluste hõbe 2019 – Viljandi Spordikool: Kevin Hunt, Aleksander Pertelson, Karl Kask, Marttin Vendelin, Simon Drõgin, Carl-Alex Kukk, Hendrik Koks, Martin Braun, Sander Rohtla, Robin Liinsoo, Mihkel Lõpp, Kaidar Keres, Oliver Ruut, peatreener Marko Koks.

Parim mängija: Alfred Timmo (Põlva SK).

Parim väravavaht: Christofer Viilop (Põlva SK).

Võistkondade parimad (sh. poolfinalistide): Mathias Rebane (Põlva SK), Mihkel Lõpp (Viljandi SK), Martin Nerut (HC Tallas), Marten Saar (SK Tapa/Tapa valla SK).

Parimad väravakütid: Alfred Timmo (Põlva SK) – 30, Hendrik Koks (Viljandi SK) ja Mathias Rebane (Põlva SK) – 29 väravat.