Meistriliiga mängumehed vedasid Põlva A-klassis kindlale võidule

-Alfred Timmo | Foto: Helin Potter

Reede õhtul algasid noormeeste A-klassi Eesti meistrivõistlused. Nelja meeskonna osavõtul toimuva turniiri avamängus alistas tiitlikaitsja Põlva Spordikool kodusaalis Tallinna Spordikool/HC Tallase tulemusega 37:24 (19:11).

Sel hooajal mängitakse A-klassi meistrivõistlustel nagu täiskasvanute sarjadeski ehk kodus-võõrsil põhimõttel. Kaheringilisest turniirist võtab osa neli võistkonda – Põlva Spordikool, Viljandi Spordikool, Tapa SK/Tapa valla SK ja Tallinna Spordikool/HC Tallas. Tiitlit kaitseb Põlva SK, kes võitnud viimasest 11-st A-klassi kullast koguni kümme, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Ainsana oli põlvalaste kullajada suutnud väärata just tänane vastane, kui 2015. aastal tuli meistriks Tallinna SK/HC Tallas. Sümboolselt olid tänavuse hooaja avamängus vastamisi kaks edukaimat treenerit, sest näiteks noorte A- ja B-klassis kokku on Kalmer Musting ja Jüri Lepp kahe peale oma hoolealustega võitnud 30 meistritiitlit.

Võõrustajad alustasid selgelt hoogsamalt ning peamiselt Alfred Timmo, Mathias Rebase ja Kermo Saksingu väravatest said kümnendaks minutiks juba 7:1 ette. Pealinlased võitlesid end mängu tagasi – Martti Viitkar viskas kaks ja Mart Kallaspoolik ühe värava ning neli minutit hiljem oli seis 8:5.

Tükk aega kulges võrdne mäng, kuniks Jaanus Peeter Rüütli kahe järjestikuse tabamuse abil sai Põlva juhtima 15:9 ja vaheajaseisuks tuli Raimond-Eric Jaanuselt 19:11. Teisel pooltunnil pilt oluliselt ei muutunud, 35. minutil kasvatas Timmo kodumeeskonna edu kümneväravaliseks, tehes 22:12.

Põlvalaste suurim eduseis tuli kümme minutit enne lõppu, kui juhiti 33:19 ning lõpuks sai tänavu juba A-klassi karikavõistlused võitnud Põlva Spordikool 37:24 võidu. Rebane viskas üheksa, Timmo seitse, Jaanus viis ja Saksing neli väravat. Tallinna tiimil tabas Viitkar seitse ning Jaan Läänmäe ja Kermo Pilden neli korda.