fbpx
Close

Meistriliiga naaseb pikalt pausilt Viljandi HC ja HC Tallinna kohtumisega

Avatar
-HC Tallinn – Viljandi HC | Foto: HC Tallinn

Pärast tõeliselt pikka pausi – mis sisaldas Eesti karikavõistluste mänge ja koondisenädalat – naaseb põgusalt meeste meistriliiga, et enne karikasarja veerandfinaale lõpetada põhiturniiri esimene ring. Sel nädalal mängitakse kaks viienda vooru kohtumist, kolmas toimub järgmisel kolmapäeval.

Tabeliseis enne avaringi viimaseid mänge on intrigeeriv. Kaotuseta pole ükski meeskond ja vaid punktita jätkav Aruküla/Audentes on vastastele veidi edumaad andnud. Tiitlikaitsja Põlva Serviti juhib kuue punktiga, ent tihedas rivis järgnevad Viljandi HC ja SK Tapa viie ning HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper nelja silmaga, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Koks pikast pausist: treenisime, treenisime ja siis veel natuke treenisime

Viienda vooru avamängus võõrustab HC Tallinn teisipäeval Kalevi spordihallis Viljandi HC-d. Mulgid pole ametlikke mänge pea kuu aega pidanud, sest karikasarja avaringis olid nad vabad. Korra on need kaks meeskonda tänavu juba kohtunud, nimelt Balti liigas ja siis sai Tallinn 26:17 võidu.

“Esimest korda minu peatreeneriks oleku ajal saime eelmisel nädalal normaalselt treenida. Hullumeelse mängudegraafikuga periood sai õnneks läbi. Tõsi, koondislased olid eemal, aga saime teha väikse üldfüüsilise tsükli ning ka taastavaid treeninguid,” rõõmustas HC Tallinna peatreener Risto Lepp handball.ee lehele.

“Headmeelt teeb muidugi tõsiasi, et enamik vigastatuid on rivis tagasi. Sel nädalal peaks lõpuks platsile naasma ka Markus Viitkar, aga otsustame veel, kas Viljandi vastu või laupäeval Balti liigas. Minu filosoofia järgi tuleb ta platsile vaid siis, kui sada protsenti terve,” kinnitas Lepp.

“Mängupaus venis ikka tõesti pikaks, kuu aega me treenisime, treenisime ja siis veel natuke treenisime,” muigas Viljandi HC juhendaja Marko Koks. “A- ja B-klassi poisid said mõned kohtumised noortesarjades, aga kindlasti mõjutab selline paus mängutunnetust. Iga mäng on parem kui mitu treeningut.”

Kehral tuleb kodumäng Arukülas pidada

HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja Aruküla/Audentese vaheline kohtumine kolmapäeval toimub erandkorras Arukülas, sest kehralaste kodusaalis tehakse hooldustöid. Kehral on erinevate sarjade peale hetkel viiemänguline võiduseeria, Aruküla/Audentes sai pärast viit liiga- ja karikakaotust võidumaitse suhu karikasarjas, lülitades konkurentsist Tartu Ülikooli.

“Eks kolmapäeval tahaks seeriat pikendada, aga Aruküla pole üldse nii lihtne vastane, kui tabeliseis vihjab. Väravasuul on neil Siim Normak, kes tunneb meie mängijaid vägagi hästi ning kindlasti soovivad nad end kodusaalis tõestada,” arvas kehralaste peatreener Mart Raudsepp.

“Rõhusime koondisepausi ajal treeningutel füüsilisele poolele, loodetavasti kannab see tulevikus vilja. Heaks uudiseks on, et ehk saame lõpuks täiskoosseisuga mängule minna, sest Janar Mägi ja Indrek Normak on jälle rivis. Uvis Strazdinš käis Läti koondisega Luksemburgis, tegi seal hea mängu ja loodetavasti tuleb tervelt tagasi,” lisas Raudsepp.

Meeste rahvuskoondisega seotud olnud Aruküla/Audentese peatreener Martin Noodlagi loodab vigastatuid tagasi saada: “Markus Kask aitaks meie kaitset suuremaks ja tugevamaks teha, loodame tema naasmisele. Meeskond treenis vahepeal kogenud Antti Rogenbaumi ja teiste vanemate pallurite juhendamisel ning nüüd hakkame uuesti punkte jahtima.”

Viienda vooru ja põhiturniiri avaringi viimane mäng nihkus järgmisse nädalasse. Liigaliider Serviti võõrustab siis SK Tapat, kes põlvalastest vaid ühe punktiga maas. Viimasel kahel hooajal on meeskonnad kohtunud neljal korral ja kuigi Serviti on kõik mängud võitnud, siis vahe on iga korraga vähenenud – 28-lt väravalt kaks aastat tagasi kuuele tänavu jaanuaris.

Meistriliiga 5. voor:

29.10.  19:00  HC Tallinn – Viljandi HC (Kalevi spordihallis)

30.10.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Aruküla/Audentes (Arukülas)

06.11.  19:00  Põlva Serviti – SK Tapa

scroll to top