fbpx
Close

Meistriliiga septembrikuu parim mängija: Dener Jaanimaa on mulle suureks eeskujuks

Avatar
-Rauno Kopli Aruküla/Audentesest | Foto: Siim Semiskar

Meeste meistriliiga septembrikuu parimaks mängijaks valiti pisut üllatavaltki Aruküla/Audentese paremsisemine Rauno Kopli. Ehkki klubi tunnistas eelmisel kuul vaid kaotusi, siis hindasid vastaste peatreenerid 18-aastase vasakukäelise viskaja tegutsemist nii kõrgelt.

Kuu parimat valitakse Eesti meistriliigas teist hooaega. Mullu võitsid auhindu Tõnis Kase ja Mikola Naum kahel korral ning Vahur Oolup, Kaspar Lees, Mihkel Vaher, Mihkel Lõpp, Armis Priskus ja Alfred Timmo. Valiku teevad iga mängu järel meeskondade peatreenerid, kes peavad ära märkima vastastiimi kaks paremat pallurit, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Septembris kogus Rauno Kopli sel viisil 26 punkti, edestades tiimikaaslasest väravavahti Siim Normakut nelja silmaga. Võrdselt 20 punkti said Aleksander Oganezov (SK Tapa) ja Kaspar Lees (HC Tallinn). Aruküla/Audentes kaotas läinud kuul suurelt Põlva Servitile ja Viljandi HC-le, ent andis kõva lahingu HC Tallinnale, jäädes lõpuminutitel 26:28 alla.

“Kuu parima auhind tuli ikka väga suure üllatusena, ma ei osanud seda kuidagi oodata, arvestades meie tulemusi. Esimestes kohtumistes ei saanud me kuidagi mängu käima, võibolla jäi hooaja ettevalmistus just meeskonnana veidi puudulikuks,” hindas mullu Aruküla/Audentese parima snaiprina 79 väravat visanud Kopli.

“Aga siis saime uude kodusaali, tulid fännid ja Tallinnale punnisime kõvasti vastu. Uus saal annab meile palju juurde, hoopis teise emotsiooniga saab mängida. Oma esitustega olen seni täitsa rahul, tegin suvel individuaalselt palju tööd füüsilise poole kallal. Kui varem ei saanud kaitses üldse hakkama, siis nüüd olen juba sisemise kohal,” teatas Aruküla SK kasvandik.

Eesti käsipall on alati rikas olnud vasakukäeliste viskajate poolest. Varem näiteks Raivo Laast, Riho-Bruno Bramanis, Kaupo Palmar ja Vahur Vetevool või tänapäeval koondiseringi kuuluvad Dener Jaanimaa, Andris Celminš, Sten Maasalu ja Martin Grištšuk. Lasnamäe gümnaasiumis õppiv 18-aastane Koplil on nende tippmeeste seas oma lemmik.

“Mulle on alati meeldinud Dener Jaanimaa mäng ja tema on kindlasti mõnes mõttes mu eeskuju. Tean, et see nõuab ohtralt tööd, aga tahaks samuti kunagi nii välismaale mängima pääseda kui ka Eesti koondise särgi selga tõmmata,” paljastas mullu suvel Eesti U18 koondisega EM-i teise divisjoni turniiril 9. koha teeninud Kopli kõrged eesmärgid

scroll to top