fbpx
Close

Meistriliiga teine voor algab Tallinna ja Tapa kohtumisega

Avatar
– SK Tapa – HC Tallinn | Foto: Emma-Lys Aasmäe

Eesti meeste meistriliigas algab sel nädalal teine mängudering. Esimese viie vooru järel liidrikohta hoidvale Põlva Servitile järgnev tihe nelik kohtub omavahel ning liiga avavoorus võõrsil saadud kaotuste järel ihkavad HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kindlasti revanši.

Tiitlikaitsja Serviti kogus esimeses ringis ühe kaotuse kõrvale neli võitu ning juhib kaheksa punktiga. Jälitajad tulevad tihedas rivis, sest HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil ja HC Tallinnal on kuus silma ning Viljandi HC-l ja SK Tapal vaid punkt vähem. Aruküla/Audentes pole veel silma pähe saanud, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

HC Tallinnaga liitus islandlasest mängujuht

Kolme päeva peale hajutatud kuues voor algab teisipäeval HC Tallinna ja SK Tapa vastasseisuga Kalevi spordihallis. Avavoorus sai Tapa veidi üllatusliku 21:20 võidu, kuid meeskonnad kohtusid ka Eesti karikavõistlustel, kus pealinlased mõlemas mängus kindlalt paremad olid, kodus 31:20 ja võõrsil 37:28.

Tallinn täienes sel nädalal 25-aastase Dadi Laxdaliga, kellest saab esimene meistriliigas mänginud Islandi käsipallur. “Laxdal on meiega juba suvest saati treeninud, aga seni polnud kindel kauaks ta siia jääb. Mängujuhina toob ta kindlasti juurde tarkust ja kogemust,” rõõmustas peatreener Risto Lepp varem Islandi ja Norra liigades mänginu liitumise üle handball.ee lehele.

“Kui Tallinn tõesti Laxdali mängu toob, on nad kõvasti tugevamad. Jälgisin islandlast suvel Tallinn Cupil ja nii head mängujuhti meie liigas praegu pole. Väga kõrgel tasemel pallur ja suurepärase mängulugemisoskusega,” teadis Tapa peatreener Elmu Koppelmann vastaste värsket liitujat juba karta.

“Meie saime eelmises mängus lõpuks kasutada Siimo Tänavotsa, kes kahtlemata annab meile käigu juurde, eriti just viskejõu osas. Tagaliinis on meil olnud probleeme, pärast Vahur Oolupi lahkumist Taani ning Aleksander Oganezovi eemalolekut. Aga loodame teha järeldused kaotustest karikasarjas ja paremini vastu saada,” sõnas Koppelmann.

Kolmapäeval võõrustab seni punktita Aruküla/Audentes liidermeeskond Põlva Servitit. Septembris sai tiitlikaitsja meistriliiga senise hooaja suurima võidu, olles Põlvas paremad tulemusega 40:18. Laupäeval ületas Serviti selle rekordi karikasarjas, alistades Viljandi HC 40:14.

Kas võidu- ja kaotusteseeriad jätkuvad või lõpevad?

Kuuenda vooru lõpetab neljapäevane kohtumine, kus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ootab külla Viljandi HC-d. Meistriliiga avavoorus olid mulgid 27:25 paremad, kuid Balti liigas võitis Kehra 31:26. Tänaseks on Kehral kodustes sarjades ja Balti liigas all üheksamänguline võiduseeria. Samal ajal ja samades sarjades on Viljandi kaotanud kaheksa kohtumist järjest.

“Eks me loodame kümnendat võitu ka siia otsa saada, aga alahinnata Viljandit ei kavatse. Neil on koosseisuga probleeme olnud, aga kui kõik mehed kohal, oskavad vägagi targalt mängida,” hindas kehralaste peatreener Mart Raudsepp.

“Andsin pühapäeval karikamängus mõnele mehele puhkust ja seda on ka vaja, sest alates järgmisest nädalast ootab meid ees hirmuäratav graafik. Ma ei tea, kuidas see kalender nii koostatud on, aga nelja nädalaga tuleb kümme mängu ja sealhulgas kaks reisi naabrite juurde Balti liigas,” vaatas Raudsepp lähitulevikku.

“Kaotama me Kehrasse nüüd kindlasti ei lähe! Plaan on võidelda, aga avavooru võidu suunas pole mõtet vaadata. Kehral puudusid siis veel kaks välismaalast ja pigem peame järeldused tegema Balti liiga kaotusmängust. Ning tervikuna keskenduma rohkem oma mängule ning mitte nii väga vastase tegemistele,” arvas Viljandi peatreener Marko Koks.

“Laupäeval saime Põlvas suure kaotuse, mis tõestas kui palju peame veel vaeva nägema. Mingitel perioodidel ei saa mängijad aru, et tegemist pole treeninguga, kus ebaõnnestumise järel antakse uus pall ja uus võimalus. Vigastused on meie hõreda koosseisu juures ka murekohaks, endiselt on eemal Sergei Rodjukov ja Raiko Roosna,” tunnistas Koks.

Meistriliiga 6. voor:

19.11.  19:00  HC Tallinn – SK Tapa

20.11.  19:00  Aruküla/Audentes – Põlva Serviti

21.11.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC

scroll to top