Meistriliigas said favoriidid punktilisa

-Kristo Järve Viljandi HC särgis | Foto: Siim Semiskar

Pärast tosinat mängitud vooru lahutab meeste meistriliiga põhiturniiril esikolmikut vaid kaks punkti. Neljapäeval alistas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kodus SK Tapa 23:18 (10:10) ning tõusis liider Põlva Servitist kahe punkti kaugusele. Teises kohtumises sai Viljandi HC samuti kodus jagu Aruküla/Audentesest 28:27 (15:14).

Kehralased tervitasid vigastuspausilt tagasi Janar Mägi ja alustasid kodusaalis korraliku kaitsetööga. Tapa oli rünnakul nii suurtes raskustes, et meeskonda neljapäeval juhendanud abitreener Aron Jaanis võttis esmakordselt minutilise mõttepausi juba viiendal minutil, ehkki seis oli Dmõtro Jankovski tabamuse järel vaid 1:0, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

16-aastane Markus Roosipuu viskas tapalaste avavärava, kui mängitud oli üle kuue minuti. Läti koondisega EM-finaalturniiril käinud Uvis Strazdinš tabas kaks korda järjest ja 11-kordne Eesti meister sai ette 4:1. Ei sujunud Kehragi rünnak sujuvalt, hädas oldi Mikola Naumi ülemängimisega ja lubamatult palju tehti tehnilist praaki.

Väravavahid olid heas hoos mõlemal pool, sest 17. minutil esitas Viktor Nikolajev suurepärase topelttõrje ja Vladislav Naumenko viis Kehra 6:3 juhtima. Siis hakkas Tapagi rohkem palli raamidesse saama ning neli minutit hiljem tõi Ivary Volkov kiirrünnakust tabloole 7:7 viiginumbrid.

Eksimusterohke, aga võrdse mänguga jätkati ja poolajaks oli seis 10:10. Samas rütmis jätkus kohtumine 38. minutini, mil Vahur Oolup seisuks 14:14 tulistas. Siis jäi Tapa aga uskumatuna tunduvaks tosinaks minutiks “kuivale” ja ehkki Naum hoidis külalisi kohati üksinda mängus, rebis Kehra 18:14 juhtima.

Martin Adamsoni ja Gert Trofimovi väravatest jõudis Tapa lähemale, Naum tõrjus Indrek Normaku karistusviske, ent viimane algatas ka Kehra uue vahespurdi, mis viis kodumeeskonna 22:16 ette ning 23:18 võiduni. Normak viskas kuus, Strazdinš ja Naumenko viis väravat, Tapal tabas Adamson seitse ja Oolup kuus korda.

Viljandis alustas samuti kodumeeskond paremini ja pärast Kristo Järve kaht järjestikust tabamust oldi 4:2 ning Madis Pariku duubli järel ka 6:3 ees. Aruküla/Audentes ei kavatsenud vastaseid eest lasta ja seisul 9:6 tehti kolmeväravaline vahespurt ning toodi Karl Magnus Rebase tabava karistusviske järel majja viigiseis.

Rauno Kopli pommvise viis külalised 19. minutil esmakordselt 11:10 juhtimagi. Peagi realiseeris juba kolmanda karistusviske sünnipäevalaps, täna 31-aastaseks saanud Sergei Rodjukov ja aitas Viljandi ette 12:11. Vaheajaks oli mulkide eduseis endiselt minimaalne, 15:14, ent teise pooltunni algul kasvatasid Parik ja Kristjan Koovit vahet.

Viljandi mängu pärssisid mitmed eemaldamised ja vastaste väravasuul seisnud Siim Normak, kes teisel poolajal peatas kaks Rodjukovi karistusviset. 41. minutil vähendas Antti Rogenbaum vahe minimaalseks, 19:18, kuid viigini ei jõutud kuidagi. Hoopis mulgid rebisid uuesti eest ja juhtisid pärast Mikk Variku kaht tabamust 25:21.

Aruküla võitles aga isuga lõpuni ja kui mängida jäi 20 sekundit, tegi Kopli 28:27. Tänavuse hooaja esimese punkti võtmiseks jäi aga aega väheks ning Viljandi sai 2020. aasta esimese võidu. Järve, Varik ja Aleksander Pertelson viskasid võitjate kasuks viis väravat, kaotajatel tabas Kopli kuus, Rebane ja Martin Kalvet viis korda.

6. Aruküla/Audentes 12 0 0 12 274:385 0

Parimad väravakütid: Kaspar Lees (Tallinn) – 77, Vladislav Naumenko (Kehra) – 63, Aleksander Pertelson (Viljandi) – 56, Henri Sillaste – 53, Mathias Rebane (mõl. Serviti) – 51, Uvis Strazdinš (Kehra) – 44 ja Rauno Aus (Tallinn) – 43 väravat.