Meistriliigas said võidud tabeli ülemises osas paiknevad võistkonnad

-Uvis Strazdinš | Foto: Eesti Käsipalliliit

Meistriliiga esikolmikusse kuuluvad HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn lõpetasid põhiturniiri kolmanda ringi koduvõiduga. 15. voorus oli Kehra 35:26 (13:8) parem Aruküla/Audentese ja Tallinn alistas Viljandi HC 34:30 (16:13). Kolmas ring lõpeb kolmapäeval Põlva Serviti ja SK Tapa vastasseisuga.

Vigastustest räsitud Viljandi HC saabus Kalevi spordihalli vaid seitsme väljakumängijaga ja kohtumise algus ei tõotanud midagi head. Sten Toomla alustas kahe tabamusega ja seitsmendal minutil tegi sama mees seisuks 7:1 ning mulkide peatreener Marko Koks kasutas juba teist minutilist mõttepausi, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Tundus, et Viljandi hakkab mängu sisse saama, ent 18. minutil kasvas vahe pärast Marek Karu tabamust seitsmeväravaliseks, 12:5. Siis aga jäi kodumeeskond kaheksaks minutiks “kuivale”, külalistel hakkasid mängu vedama veteranid Kristo Järve ja Kristjan Koovit. 42-aastane Järve tegi 23. minutil seisuks 12:8.

Järgmiseks tõrjus Marten Tamme tänase sünnipäevalapse, 21-aastaseks saanud Markus Oliver Mädo karistusviske ning Järve vähendas vahet veelgi. Mikk Variku kiirrünnaku järel tuli 28. minutil 13:11, kuid vaheajale mindi pealinlaste 16:13 eduseisus. Martin Brauni täpne karistusvise näpistas vahe kaheväravaliseks ning veel 35. minutil oli seis 18:16.

Siis libises Tallinn eest, hästi tabasid nii Robin Oberg, Rauno Aus kui Rainer Kelk ning viimane viskas 47. minutil 28:21. Lõpuminutitel Viljandi küll kaunistas numbreid, aga Tallinn sai 34:30 võidu. Oberg ja Toomla viskasid kaheksa, Kelk ja Aus viis väravat, kaotajate poolel tabasid kaheksa korda Koovit ja Mihkel Lõpp, neli väravat lisas Järve.

Aruküla/Audentes on tänavu juba korduvalt tõestanud, et tabelitippudele saadakse kohati vägagi hästi vastu. Nii kaotati eelmine omavaheline mäng HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile vaid ühe väravaga. Hästi alustasid külalised Kehraski, juhtides pärast kaht Mihkel Vaheri tabamust 3:1.

Et võõrustajad patustasid rünnakul tehnilise praagiga, võinuks edu suuremgi olla, ent Viktor Nikolajev tõrjus Kehra postide vahel suurepäraselt. Uvis Strazdinši väravast jõudis Kehra viigini ja Sergio-Silver Kreegimaa viis 14. minutil kodumeeskonna 4:3 juhtima. Arukülalased olid raskustes kehralaste kõrge kaitse ja Nikolajeviga.

Kehra hakkas edu suurendama ning 27. minutil tegi Vladislav Naumenko 11:6. Timo Raukas vastas küll kahe järjestikuse väravaga, kuid puhkama mindi Kehra eduseisul 13:8. Teise pooltunni algul jäid kehralased kaheks minutiks platsile neljakesi, ent suurt tulu vastasele sellest ei tõusnud.

Kreegimaa viis võõrustajad 38. minutil 18:12 ette ja kolm minutit tuli Indrek Normaku täpsest viskest 21:14. Nikolajevilt teatepulga võtnud Mikk Aasmaa tõrjus hästi ning Aruküla ei saanud kuidagi lähemale kui kuus väravat. Mänguaega anti kõigile palluritele ja kohtumise lõpuks said käe valgeks 19 mängijat.

Mängu lõpetas Strazdinši söödust iluväravaga David Mamporia ja Kehra võttis 35:26 võidu. Lõputabamuse orkestreerinud duo viskas võitjate kasuks seitse väravat, Naumenko lisas viis. Kaotajate täpsemad olid Vaher kuue, Timo Raukas viie ja Markus Kask nelja tabamusega.