Meistrite liiga karikas läks Montpellier’le, leedulane tegi ajalugu

-Montpellier HB | Foto: AP

Kölnis toimunud käsipalli Meistrite liiga finaalis sai Montpellier HB Prantsusmaa klubide duellis 32:27 (16:13) jagu HBC Nantes’ist.

Kohtumist alustas paremini Nantes, kuid Montpellier pööras Ludovic Fabregase nelja tabamuse abil 2:4 kaotusseisu 10:7 eduks. Montpellier suutis ohjes hoida Nantes’i joonemängijat Nicolas Tournat’d, samal ajal viskasid mehe ametivennad Fabregas ja egiptlane Mohamed Ashem Mamdouh avapoolajal väljaku teises otsas kahepeale seitse väravat.

Teise poolaja alguses seadis Nantes tänu norralase Espen Lie Hanseni kolmele tabamusele jalule viigi 16:16. Üheksa minutit enne mängu lõppu tegi Montpellier 5:0 vahespurdi, läks ette 29:24 ning teenis oma teise Meistrite liiga tiitli. Esimest korda said nad sellega hakkama 15 aastat tagasi. Šveitslane Nikola Portner, Simonet, leedulane Jonas Truchanovicus ja Mamdouh kerkisid oma riikide esimesteks Meistrite liiga võitjateks, treener Patrice Canayer ning vasakäär esindasid Montpellier’d juba ka 2003. aastal, kui teeniti esimene tiitel.

Montpellier resultatiivseimad mängijad olid Fabregas ja finaalturniiri parimaks valitud argentiinlane Diego Simonet ning Nantes’il makedoonlane Kiril Lazarov võrdselt kuue tabamusega.

Pronks läks Paris Saint-Germainile, kes alistas kolmanda koha matšis tiitlikaitsja Skopje Vardari 29:28 (14:15). PSG-le tõi Nedim Remili parimana üheksa väravat, Vardari täpseim oli horvaat Luka Cindric seitsme tabamusega.