fbpx
Close

Meistrite liiga: kas Vardar jätab prantslased pika ninaga?

Avatar
-Skopje Vardar | Foto: ISA HARSIN/SIPA

Sel nädalavahetusel peetakse Kölnis käsipalli Meistrite liiga finaalturniir, kuhu jõudis tiitlikaitsja Skopje Vardari kõrval kolm Prantsusmaa klubi – Paris Saint-Germain, Montpellier HB ja HBC Nantes.

Täna kohtuvad esimeses poolfinaalis Eesti aja järgi kell 16.15 Nantes – PSG ning kell 19.00 lähevad vastamisi Vardar – Montpellier.

Kaks sama riigi meeskonda on nelja parema hulgas üksteiselt mõõtu võtnud kahel korral, kui 2012. aastal selgitasid ühe finalisti sakslaste THW Kiel ja Berliini Füchse ning hooaeg hiljem HSV Hamburg ja Kiel.

Prantslaste duellis peetakse soosikuks PSG-d, kuid Nantes üritab üllatust serveerida. “Ma ei sõitnud Kölni oma vanaemale parfüümi ostma, vaid kui me nii kaugele juba jõudsime, siis lähme välja võidu peale,” ei varjanud Nantes’i peatreener Thierry Anti.

Meeskonnad on tänavu kodustes sarjades kohtunud neljal korral. PSG on neist kohtumistest võitnud kaks, ühe Nantes ning korra on lepitud viiki. “Kõik nimetavad meid favoriidiks, aga tiitli võitmiseks peame alistama kaks vastast,” lisas PSG boss Bruno Martini.

Makedoonlaste Vardar üritab aga esimese klubina võita Meistrite liiga finaalturniiri teist aastat järjest. Selleks tuleb kõigepealt jagu saada 2003. aasta meistrist Montpellier’st. Favoriidiks peetakse Vardarit, pealegi jõudis Montpellier esimese klubina finaalturniirile nõrgemast alagrupist. Prantslaste kvaliteedist annab aga tunnistust fakt, et kaheksandikfinaalis lülitati konkurentsist välja Barcelona Lassa. Meeskonnad on Meistrite liigas kohtunud neljal korral, milles kolm on võitnud Vardar ning üks matš andnud viigilise tulemuse.

Mänge kannab üle ehftv.com.

scroll to top