Meistrite liiga võidukarikas rändas Põhja-Makedooniasse

-Skopje Vardar | Foto: imago images / PanoramiC/Scanpix

Käsipalli meeste Meistrite liiga võitis teist korda Skopje Vardar, kes alistas Kölnis 19 250 peatvaataja ees toimunud finaalis Veszpremi Telekomi 27:24 (16:11).

Avapoolaja viie tabamusega võitnud Põhja-Makedoonia klubi läks teise pooltunni alguses ette 17:11, kuid seejärel tegid ungarlased 5:0 vahespurdi, vähendades kaotusseisu 16:17-le. Kohtumine kulges lõpuni tasavägiselt, kuid Vardari taktikepi all, kes juhtis pidevalt ühe-kolme väravaga. Vardar sai kergemalt hingata kaks minutit enne mängu lõppu, kui lätlase Dainis Krištopansi ja horvaadi Ivan Cupici tabamustest pääseti ette 26:23 ning kolmeväravaliseks Skopje edu ka jäi.

Esimest korda 2017. aastal Meistrite liigas triumfeerinud Vardari resultatiivseimad mängijad olid brasiillane Rogerio Ferreira Moraes kuue, Cupic viie ja Krištopans nelja tabamusega. Neljandat korda finaali jõudnud, kuid taas kaotusega leppima pidanud Veszpremi suurimateks skooritegijateks osutusid prantslane Kentin Mahe kuue ning norralane Kent Robin Tönnesen ja serblane Petar Nenadic nelja väravaga.

Pronks kuulus Barca Lassale, kes sai kolmanda koha matšis Kölnis samuti täismaja ees 40:35 (20:16) jagu Kielce PGE Vivest. Vaid mängu esimestel minutitel kaks korda kaotusseisus olnud hispaanlastele tõi prantslane Dika Mem parimana kaheksa väravat, poolakate tulemuslikum oli Arkadiusz Moryto kümne tabamusega.

Finaalturniiri parimaks mängijaks valiti Vardari horvaadist mängujuht Igor Karacic.

Loe ka: Lätlase imemäng šokeeris Barcelonat, finaali ka ungarlased