Meistrite liigas peetakse nädalavahetusel viis kaheksandikfinaali

-Holger Glandorf | Foto: imago/Agentur 54 Grad/Scanpix

Käsipalli Meistrite liigas peetakse sel laupäeval ja pühapäeval viis kaheksandikfinaalseeria avakohtumist. Paaris THW Kiel – Szegedi MOL-Pick peeti esimene mäng juba kolmapäeval ning selle võitsid sakslased kodus 29:22.

Täna, Eesti aja järgi kell 17.00 pannakse pall mängu Kielce PGE Vive ja Rhein-Neckar Löweni vahel. Poolakad pole tänavu sakslastele kaotanud. Alagrupis alistati kahel korral Kiel ning SG Flensburg-Handewittiga mängiti mõlemal korral viiki. Viimati 2014. aastal veerandfinaali jõudnud Rhein-Neckar on seejärel kolmel hooajal pudenenud konkurentsist just kaheksandikfinaalis, kui alla jäädi Szegedile, Zagrebile ja Kielile. Kerge ei saa olema neil ka tänavu, sest Poola sõideti teise koosseisuga, kuna esindusrivistust ootab täna õhtul Kielis Saksamaa liiga matš.

Kell 18.30 alustavad oma seeriat Bresti Meškov ja HBC Nantes. Kui prantslased osalevad Meistrite liigas alles teist hooaega, siis valgevenelased on kaheksandikfinaali jõudnud kolmel korral. Nantes’i heast hoost annab tunnistust fakt, et tänavu on alistatud nii tiitlikaitsja Skopje Vardar kui ka FC Barcelona Lassa. Brest ja Nantes pole kumbki varem veerandfinaali pääsenud.

Kell 19.00 võõrustab IFK Kristianstad Flensburgi. Rootslased kindlustas pääsu play-offi alagrupiturniiri viimases voorus, kus alistasid Zagrebi. Flensburg, kelle rivistusse kuulub ka neli rootslast, on vaid korra konkurentsist langenud juba kaheksandikfinaalis. Juhtus see hooajal 2014/2015, kui kaotati Kielile. Ülejäänud kümnel korral on sakslased edenenud vähemalt kaheksa parema hulka.

Homme kell 17.50 pannakse pall mängu Skjerni Handboldi ja Veszpremi HC Telekomi vahel. Kui taanlased jõudsid kaheksandikfinaali alles teist korda, siis ungarlased püüavad liigas rekordiliselt viiendat järjestikust Final Four’i kohta.

Kell 18.00 võtab Montpellier HB vastu Barcelona. Mullu jõudsid 2003. aastal Meistrite liiga tšempioniks kroonitud prantslased esimese nõrgema grupiturniiri meeskonnana veerandfinaali. Seejuures saadi kaheksandikfinaalis jagu toonasest tiitlikaitsjast Kielcest. Montpellier on Hispaania liiga valitseja Barcelonaga kahel aastal play-offis kohtunud ning mõlemal korral kaotajaks pooleks jäänud.