Meistrite liigas selgusid play-offi avaringi paarid, poolakad saatsid korda ime

-Nikola Karabatic | Foto: SIPA/Scanpix

Käsipalli Meistrite liigas lõppesid tugevamates A- ja B-gruppides alagrupimängud ning paika said play-offi avaringi paarid.

Kui A-grupi võitis Barca Lassa, kes pääses otse veerandfinaali ning tiitlikaitsja Montpellier HB ja Kristianstadi IFK ees said edasi ka Veszpremi Telekom, Skopje Vardar, Kielce PGE Vive, Rhein-Neckar Löwen ja Bresti Meškov, siis B-grupis oli seis selge juba enne viimast vooru. Grupi võitis ning läks otse kaheksa parema hulka Paris Saint-Germain, kes kogus 14-st mängust 26 punkti. Järgnesid Szegedi MOL-Pick 20, SG Flensburg-Handewitt 15, HBC Nantes 14 ning Zaporižžja Motor ja PPD Zagreb 11 silmaga. Grupiturniiriga piirdunud Skjerni Handold ning Celje Pivovarna Laško teenisid vastavalt kaheksa ja seitse punkti.

Viimase vooru eel oli lahtine vaid viienda ja kuuenda koha saatus. Kuigi Motor kaotas võõrsil PSG-le 25:31 (13:16), tulid ukrainlased viiendaks, sest Zagreb rahuldus samuti vastase väljakul 26:26 (14:14) viigiga Szegedi vastu. Skjern pääses aga viimasest kohast, kuna alistas kodus Celje 35:32 (20:14).

Viimasena sammus 14 parema hulka Plocki Orlen Wisla, kes nõrgemate C- ja D-gruppide play-offis sai kahe mängu kokkuvõttes 49:46 jagu Bjerringbro-Silkeborgist. Poolakad tegid imet, sest suutsid taanlased murda korduskohtumise teisel poolajal. Nimelt kaotas Plock avamängu kodus 22:26 ning oli teises matšis võõrsil esimese poolaja järel 14:15 kaotusseisus, kuid kogu kohtumise võitsid poolakad neid rahuldava skooriga 27:20.

Kaheosalistes kaheksandikfinaalides lähevad vastamisi Brest – Flensburg, Lissaboni Sporting CP – Veszprem, Rhein-Neckar – Nantes, Zagreb – Vardar, Ploc – Szeged ja Motor – Kielce.