Mella kindlustas karikavõistlustel Padise järel hõbemedali

-Jekaterina Tšerneštšuk (Reval-Sport/Mella) | Foto: Ivo Dobkevitsch

Eesti naiste käsipallikarikavõistlustel kindlustas juba varem esikoha taganud Reval-Sport/Padise järel hõbedase positsiooni Reval-Sport/Mella, kes alistas kodus SK Tapa 22:20 (12:8).

Kuigi Mella resultatiivseim mängija Jekaterina Tšerneštšuk viis võõrustajad 2:0 juhtima, olid peagi ees külalised 4:3. Natalja Gorožanina kahe väravaga alanud 6:1 vahespurdi järel oli Mella taas peal 9:5, aga Marjette Maie Müntser vähendas Tapa kaotusseisu 7:9-le. Poolaja lõpus õnnestus väljakuperenaistel eduseisu kahe tabamuse võrra suurendada.

Teise poolaja esimese kuue minutiga viskas Tapa kolm väravat Mella ühe vastu seisuks 13:11 ning pealinna klubi 15:12 juhtimisel seadsid Jete Lisett Neeroti kaks ja Keili Kadaku üks tabamus jalule 15:15 viigi. Kui mängida jäi kaheksa minutit, tegi Mella 17:17 seisult 3:0 vahespurdi ja võttis lõpuks kaheväravalise võidu.

Mella resultatiivseimad mängijad olid Tšerneštšuk kuue, Anastassia Volkova nelja ning Gorožanina ja Karina Paju kolme tabamusega. Tapa suurimateks skooritegijateks osutusid Müntser kuue, Jete Lisett Neerot viie ning Mia-Marii Tedrekull ja Kadak nelja väravaga.

Kuigi mängida on jäänud veel kaks kohtumist Tallinn – Mella ja Kehra – Padise, on lõplik seis paigas. Padise juhib turniiritabelit kuue punktiga, järgnevad Mella ja Tapa nelja, Kehra kahe ning Tallinn null punktiga. Turniiri lõpetanud Tapa on pidanud neli, ülejäänud naiskonnad kolm mängu.