fbpx
Close

Millal on Eesti publikul võimalus näha Saksamaa staare ja põhjanaabrite juures Taani olümpiavõitjaid?

Avatar
-Uwe Gensheimer ja Mikkel Hansen | Foto: Scanpix

Eile loositi alagruppidesse 2022. aasta käsipalli Euroopa meistrivõistluste otsustaval valikturniiril osalevad 32 meeskonda. Eesti rahvuskoondise vastasteks 2. alagrupis on Saksamaa, Austria ning Bosnia ja Hertsegoviina. Eesti alustab valiksarja novembri algul võõrsil Austria vastu ning mõni päev hiljem võõrustab esimeses kodumängus Saksamaad, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Euroopa Käsipalliliit (EHF) avaldas esialgse valikturniiri kalendri ning 2. alagrupi avavoorus kohtub Eesti võõrsil Austriaga. Mäng peetakse kas 4. või 5. novembril, täpne kuupäev selgub lähiajal. Kolm päeva hiljem tuleb Eestisse aga kahekordne maailma- ja Euroopa meister Saksamaa, kes avavoorus võõrustab Bosnia ja Hertsegoviinat.

“Saan kokku mitme vana tuttavaga, sest treenisin Kielis austerlasi Raul Santost ja Nikola Bilykit ning eestlast Dener Jaanimaad. Austria on tõusuteel ning Bosnia ja Hertsegoviinal on mitmeid tugevaid pallureid. Eestit meeskonnana ma ei tunne, aga neil on tiimis Bundesligas ilma teinud Jaanimaa ja Mait Patrail,” vahendas handball.ee Saksamaa koondise peatreeneri, Alfred Gislasoni sõnu.

Eesti publikul tuleb loota, et meie koondis mängib Saksamaaga 8. novembril, sest päev varem oleks meil siis võimalus sõita üle lahe ning vaadata, kuidas Soome mehed astuvad vastu valitsevale olümpiavõitjale, Taanile, kelle ridades mängib üks maailma parimaid käsipallureid, Mikkel Hansen.

Eesti koondise mängud 2022. aasta EM-valikturniiril:

4. või 5. november 2020       Austria – Eesti
7. või 8. november 2020       Eesti – Saksamaa
10. või 11. märts 2021          Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina
13. või 14. märts 2021          Bosnia ja Hertsegoviina – Eesti
28. või 29. aprill 2021          Eesti – Austria
2. mai 2021                           Saksamaa – Eesti

Finaalturniirile pääseb 32-st meeskonnast 20 – edasi saavad kaheksa alagrupi kaks esimest ning lisaks neli paremat kolmanda koha saavutanud koondist. Valiksari lõpeb 2. mail 2021. aastal, mil Eesti kohtub käsipalli suurriigi Saksamaaga võõrsil.

 

scroll to top