fbpx
Close

Millised kolm klubi on valitsenud Meistrite liigat?

Avatar
-Meistrite liiga võitude arvu tabel | Tabel: Rasmus Boysen (HandballTransfer)

Käsipalli Meistrite liiga ajaloost koostatud statistika põhjal on seni turniiri valitsenud kolm käsipallisõpradele väga tuttavat klubi – Barcelona, Vezprem ja Kiel. Neljandale kohale platseerub üllatustiim Horvaatiast ning tabelisse on pääsenud ka soomlaste Riihimäen Cocks.

Käsipallieksperdi Rasmus Boyseni tehtud tabeli põhjal on Barcelona, kellel on 220 võitu (võiduprotsent 77,7!), oma uhke käsipalliajalooga teenitult esimesel kohal. Kiel on vaatamata viimaste aastate kergele allakäigule ja Meistrite liigast eemalejäämisele siiski kolmandal kohal. Suureks plussiks kogu käsipallimaailmale on, et nii suure ajalooga klubi nagu THW Kiel, naaseb järgmiseks aastaks pärast aastast vaheaega ka Meistrite liigasse.

Väikese üllatusena nooremale fännile võib tulla Zagrebi neljas koht, kuna nende hiilgeajad jäävad 1990-ndate alguspoolele. Siinkohal oleks paslik mainida fakti, et Zagreb on viimasest 28-st Horvaatia meistritiitlist võitnud 27, mis on taganud neile igaaastaselt mängimise Meistrite liigas.

Suurima tõusjana on tabelis Prantsuse superklubi PSG, kes osaleb Meistrite liigas alles aastast 2014, kui Katari investorite grupp klubi ostis. Meeskonnale pandi kindlaks eesmärgiks Meistrite liiga võita. Vaatamata käsipallimaailma suurimale eelarvele (ca 17 miljonit eurot) ei ole siiski selle eesmärgini jõutud, kuid tippmängijaid ostetakse järjest juurde. Arvatavasti järgmiste aastatega PSG koht selles tabelis tõuseb jõudsalt.

Eestlastele tuttava nimena leiame tabelist ka meie põhjanaabrite esindaja Riihimäen Cocksi, kellel on 10 mänguga Meistrite liigas 2 võitu. Riihimäki mängib samas sarjas ka järgmisel aastal, et usutavasti see number tõuseb.

scroll to top