fbpx
Close

MM-il selgusid viimased poolfinaalistid, Rootsi jäi rannale

Avatar
-Taani käsipallikoondis | Foto: Reuters/Scanpix

Taanis ja Saksamaal toimuvatel meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel jõudsid II-vahegrupist edasi Taani ning Norra. Seega kohtuvad poolfinaalides Taani – Prantsusmaa ja Saksamaa – Norra.

Kui I-vahegrupis said edasipääsejad Saksamaa ja Prantsusmaa selgeks eelviimases voorus, siis II-vahegrupis võitlesid Taani, Norra ja Rootsi kahe poolfinaalkoha eest kuni otsustava mängupäevani.

Esimesena pidas sellest kolmikust viimase vooru mängu Norra, kes tegi oma töö korralikult, alistades Ungari 35:26 (16:13). Eelmise MM-i finaalis Prantsusmaale alla jäänud Norra haaras ohjad 3:4 kaotusseisus, kui viskas kolm väravat järjest. Ungari jõudis veel ühe tabamuse kaugusele, kuid ei enamat. Norra võitis poolaja kolme ja kogu kohtumise üheksaväravalise ülekaaluga. Norra resultatiivseim mängija oli Magnus Rod seitsme ja Ungaril Zsolt Balogh 11 tabamusega.

Norra võit tähendas, et Rootsi vajas edasipääsuks Taani üle vähemalt kolmeväravalist võitu. Tasavägiselt kulgenud avapoolajal pääsesid rootslased korra ka vajaliku kolme tabamusega ette 12:9, kuid taanlased seadsid vaheajaks jalule 13:13 viigi. Teine poolaeg algas Rootsi taktikepi all, kes juhtisid 18:17, kuid siis viskasid taanlased neli vastuseta väravat. Rootsi ei jõudnud enam kahest tabamusest lähemale ja lõpusireen fikseeris Rio de Janeiro olümpiavõitja Taani 30:26 võidu. Taani suurimaks skooritegijaks osutus Mikkel Hansen kuue ning Rootsil Jerry Tollbring kaheksa väravaga.

Vooru kolmandas matšis sai Egiptus aafriklaste duellis 30:23 (15:10) jagu Tuneesiast. Mängu algust dikteerinud Tuneesia juhtis 8:6, kuid jäi siis 8:10 taha. Sellega oli tuneeslaste selgroog ka murtud. Yahia Omar tõi Egiptusele parimana seitse ja Oussama Boughanmi Tuneesiale kuus tabamust.

Turniiril ainsana täiseduga jätkav Taani kogus II-vahegrupi võitjana viiest voorust kümme punkti. Järgnesid Norra kaheksa, Rootsi kuue ning Egiptus ja Ungari kolme silmaga. Tuneesia kaotas kõik viis kohtumist.

I-vahegrupi võitis Saksamaa, kes alistas viimases voorus Hispaania 31:30 (17:16). Tasavägiselt kulgenud kohtumises pääses Saksamaa teisel poolajal parimal juhul nelja väravaga ette, viimast korda seisuks 28:24. Hispaanlastel õnnestus vahe minimaalseks vähendada, kuid viik jäi kätte saamata. Saksamaa resultatiivseim mängija oli Fabian Böhm viie ning Hispaanial Ferran Sole Sala kaheksa tabamusega.

Saksamaa järel teisena poolfinaali pääsenud tiitlikaitsja Prantsusmaa jäi 20:23 (11:11) alla Horvaatiale. Eelviimase voorus skandaalses matšis Saksamaale kaotanud ja sellega edasipääsulootused minetanud horvaadid haarasid lõplikult initsiatiivi Prantsusmaa 13:12 eduseisult, kui viskasid kolm vastuseta väravat. Lõpusireen fikseeriski Horvaatia, kellele Zlatko Horvat tõi parimana seitse tabamust, kolmeväravalise võidu. Prantsusmaa suurimaks skooritegijaks osutus Melvyn Richardson viie tabamusega.

Vahegrupi nn jumbofinaalis sai Brasiilia 32:29 (15:15) jagu Islandist. Brasiillased läksid küll 5:0 juhtima, kuid islandlased seadsid vaheajaks jalule viigi. Lõuna-ameeriklased otsustasid kohtumise saatuse mängu lõpus, kui suurendasid 27:26 eduseisu 31:26-le. Haniel Langaro viskas Brasiilia poolelt üheksa ning Elvar Orn Jonsson Islandil koondisest seitse väravat.

Vahegrupi võitis Saksamaa üheksa punktiga. Järgnesid Prantsusmaa seitsme, Horvaatia kuue ning Hispaania ja Brasiilia nelja silmaga. Island kaotas kõik viis kohtumist.

Hamburgis toimuvates poolfinaalides lähevad 25. jaanuaril vastamisi Taani – Prantsusmaa ja Saksamaa – Norra. Mängud algavad Eesti aja järgi vastavalt kell 17.30 ning 20.30.

Päev hiljem mängivad Hispaania ja Egiptus Herningis kell 17.30 seitsmendale positsioonile ning kell 21.30 selgitavad Horvaatia ja Rootsi viienda koha omaniku. Seitsmenda koha matš on oluline seetõttu, et selle võitja pääseb sarnaselt 2.-6. koha saanud meeskondadele 2020. aasta olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile. Maailmameistriks tulev koondis lunastab aga kohe pääsme Tokyosse.

Kohti 9-12 eraldi välja ei mängita. Vahegrupiturniiri tulemuste põhjal tuli üheksandaks Brasiilia, kellele järgnesid Ungari, Island ja Tuneesia.

scroll to top