Molkova koduklubi pääses Islandi meistrivõistlustel finaali

-Alina Molkova | Foto: Erakogu

Alina Molkova koduklubi Reykjaviki Valur alistas Islandi naiste käsipallimeistrivõistluste poolfinaalseerias Hafnarfjörduri Haukari mängudega 3-0 ja kohtub finaalis Reykjaviki Framiga, kes oli IBV Vestmannaeyjarist üle sama tulemusega.

Valur võitis seerias viimaseks jäänud kohtumise kodus 25:22 (12:10). Puhkepausile kaheväravalises eduseisus läinud Valur juhtis teise poolaja esimese kolmandiku lõpus 16:13, kuid jäi siis taha 16:18. Valur tõi mängu murrangu veerand tundi enne kohtumise lõppu, kui viskas 17:19 kaotusseisust kuus vastuseta väravat. Molkova sooritas viis pealeviset, millest tabas neli.

Oma poolfinaalseeria samuti kolme mänguga ära lõpetanud Fram alistas otsustavas kohtumises Vestmannaeyjari kodus 34:29 (19:11). Valur ja Fram kohtusid finaalis ka mullu. Tookord võttis mängudega 3-1 võidu Fram. Tänavusel põhiturniiril alistas Fram Valuri kõigis kolmes omavahelises kohtumises, vastavalt 25:23, 27:22 ja 27:23. Põhihooaja esikoht läks siiski Frami ees Valurile.