Molkova kümme tabamust tõid Diekirchile karikavõidu

-Alina Molkova ja CHEV Diekirch | Foto: CHEV Diekirch

Pühapäeva õhtul lõppes Luksemburgis kohalik karikasari. Naiste seas võidutses CHEV Diekirch, kelle koosseisus viskas Alina Molkova kümme väravat ning aitas naiskonna 31:29 (13:13) finaalivõiduni HB Dudelange’i üle.

Molkova ja CHEV Diekirchi teekond karikafinaali oli eripalgeline. Novembris alistati veerandfinaalis valitsev Luksemburgi meister ja karikakaitsja HB Käerjeng. Ülipingeline ja tuline lahing lõppes alles lisaajal Diekirchi 28:26 (11:11, 23:23) võiduga, kusjuures Molkova viskas 15 väravat, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Poolfinaalis loositi vastu liigatabeli viimane HB Esch ning Diekirch tegi muljetavaldava partii, lubades vastasel avapoolajal visata vaid kaks väravat. Molkova tabas seitse korda ja Diekirch edenes finaali 29:6 (17:2) võiduga. Finaalivastane HB Dudelange oli meistriliiga põhiturniiril mõlemal korral Diekirchi kaheväravalise paremusega alistanud.

Finaalis alustas Diekirch paremini ja sai Molkova kahe värava toel 3:1 ette, kuid jäi siis 5:9 ja 8:12 taha. Enne vaheaega võrdsustati mäng ning puhkama mindi 13:13 viigiseisul. Teise pooltunni algul jätkus võrdne kohtumine, kuniks eestlanna värav viis Diekirchi 48. minutil 24:21 juhtima.

Dudelange ei andnud alla ning 90 sekundit enne lõppu saabus tabloole viigiseis 29:29. Pärast Diekirchi peatreeneri võetud minutilist mõttepausi viis Molkova oma naiskonna juhtima ja viimastel sekunditel viskas Michelle Jung lõppseisuks 31:29. Eesti parim käsipallur tabas kohtumise resultatiivseimana kümme korda, realiseerides kõik seitse karistusviset.

“Valmistusime selleks mänguks väga tõsiselt. Kaotasime Dudelange’ile kaks liigamängu, sest ei suutnud kaitses hakkama saada. Nüüd saime esiteks kaitse korda ja teiseks teadsime, et mind kavatsetakse võtta personaalselt. Sellest hoolimata suutsime täielikult oma mänguplaani ellu viia,” rõõmustas värske Luksemburgi karikavõitja handball.ee lehel.

“Olen üliõnnelik nii ise kui kogu naiskonna üle, et selle karikavõidu saime! Kui võrrelda eelmisel hooajal Islandil võidetud trofeedega, siis tänane Luksemburgi karikavõit on pisut isegi kallim. Seda just põhjusel, et mu enda osalus oli suurem,” tunnistas Molkova, kes eelmisel hooajal Islandil võitis Reykjaviki Valuriga nii meistriliiga kui karikavõistlused.