fbpx
Close

Molkova tegi eurosarjas skoori, kuid Valur langes välja

Avatar
-Alina Molkova | Foto: Eesti Käsipalliliit

Eelmisel nädalal püstitas omamoodi rekordi Islandi tippklubis Reykjaviki Valur palliv Alina Molkova, kes tegi kaasa kahes liigamängus ja kellest nädalavahetusel sai üle tosina aasta esimene Eesti naiskäsipallur, kes mõnes Euroopa klubikarikasarjas osalenud. Valur mängis EHF Challenge Cupi eelringis mõlemad mängud Hollandis, jäädes Kwintsheuli HV Quintusele alla 20:24 (8:13) ja 20:21 (9:11).

Eurodebüüdi teinud Molkova viskas teises kohtumises Hollandi tippklubi vastu ühe värava. Nädala algul aitas 21-aastane Eesti koondislane kahe tabamusega kaasa Valuri 31:16 (15:7) võidule Akureyri KA/Thori üle ning viskas päev hiljem neli väravat Valuri duubelnaiskonna 32:23 (14:14) võidumängus FH Hafnarfjörduri vastu.

“Mängin praegu tõesti mõlema naiskonna eest, nii kõrg- kui esiliigas,” sõnas kaks eelmist hooaega esiliigas Reykjaviki Vikinguri eest esinenud Molkova. “Mulle see sobib, saan palju mängupraktikat ja harjun paremini uue naiskonna nõudmistega. Algul oli raske, sest uut oli nii palju, aga treenerid ja tiimikaaslased olid väga toetavad ning sulandusin naiskonda kiirelt.”

Eurosarjas polnud Valur osalenud juba kuus aastat, vastane HV Quintus aga oli Challenge Cupil vähemalt veerandfinaali edenenud kolm hooaega järjest. “Meie noore naiskonna jaoks oli see väga hea kogemus. Muidugi tahtnuks võita ka, aga saime suurepärased emotsioonid ja klubigi on rahul, et tugevale tiimile nii tõsiselt vastu hakkasime,” kirjeldas Molkova.

“Islandi meistriliiga on palju kõvema tasemega. Mängutempo, eriti just mõtlemiskiirus on oluliselt kõrgem ja mängijad kogenumad kui esiliigas, kus enne mängisin. Põhinaiskonnas mängin vasakul äärel, duubli eest vasaksisemist. Meil on kogenud treenerid, kellest üks juhendab ka Fääri saarte koondist ja treeningud on väga põnevad,” jagas Molkova muljeid Valurist, kes hetkel meistriliigas 13 punktiga liidrikohal.

scroll to top