Montpellier toibus alguse ehmatusest, Veszprem jäi raskesesse seisu

-Jonas Truchanovicius (Montpellier) | Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Käsipalli Meistrite liiga kaheksandikfinaaliseeria avakohtumises sai Montpellier HB kodus 28:25 (13:13) jagu FC Barcelona Lassast.

Matši esimest poolaega dikteerisid hispaanlased, minnes ette 13:9. Prantslased ei leidnud eeskätt rohtu Timothey N’guessani kaugvisetele. Neljaväravalises kaotusseisus võttis Montpellier peatreener Patrice Canayer aja maha ning sellest oli kasu, sest kaitse saadi tööle ja Vincent Gerard hakkas puurisuul tõrjeid tegema. Nii mindi puhkama 13:13 viigiseisul.

Teisel poolajal tegi Barcelona ohtralt vahetusi, ega leidnudki enam oma rütmi. Veerand tundi enne lõpusireeni juhtis Montpellier 21:18 ja võitis 28:25. Montpellier resultatiivseimaks osutus leedulane Jonas Truchanovcius 8 ning Barcelonal prantslane N’guessan 7 tabamusega.

Päeva teises kohtumises haaras Skjerni Handbold kodus viigiseisul 4:4 Veszpremi Telekomi vastu mänguohjad, võitis avapoolaja 17:13 ning kogu matši 32:25. Taanlaste edu võinuks suuremgi olla, kuid ungarlastel õnnestus mängu lõpus kaks väravat tagasi visata. Skjerni suurimad skooritegijad olid rootslane Markus Olsson ja taanlane Rene Toft Brölling Rasmussen ning Veszpremil sloveen Gasper Marguc võrdselt 6 tabamusega.