Mullune esiliigapronks Tartu Ülikool sai jagu Viimsist

-Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas peeti teisipäeva õhtul üks teise vooru kohtumine, kus kuuel viimasel aastal esikolmikus lõpetanud ning 2017 ja 2018 tiitligi võitnud Tartu Ülikool oli tasavägise avapoolaja järel kindlalt parem HC Viimsi/Tööriistamarketist 36:27 (13:10).

Avavoorus pidid mõlemad klubid vastu võtma napi kaotuse, kui Tartu Ülikool jäi minimaalselt alla Põlva Coopile ning HC Viimsi/Tööriistamarket tunnistas Viljandi Spordikooli kaheväravalist paremust. Mullu kohtus TÜ esiliiga põhiturniiril kahel korral viimsilaste duubelmeeskonnaga ning sai suureskoorilised võidud 39:27 ja 55:29, kirjutab Eesti Käsipalliliit pressiteates.

Võrdselt alanud mängus toimus esimene minimurrang kohe, kui Arlo Talmar oli külalised täpse karistusviskega 3:2 ette viinud. Janno Kuus, Rando Sein ja uuesti Kuus pöörasid numbrid kiirelt tartlaste kasuks 5:3. Pärast Klaus Peeter Rüütli tabamust, mis 16. minutil seisuks 7:5 tegi, ei saanud kumbki meeskond väravat koguni kuue minuti vältel.

Siis keeras Sein väravakraani jälle lahti ja Tartu Ülikool sai esmakordselt kolmega juhtima. 24. minutil tuli Rüütli viskest 10:7 ning Viimsi mängis pea neli minutit vähemuses, ent lubas vastastel vaid korra palli oma puuri saata. Jarno Nurm ja Andreas Kepp vähendasid vahe juba kahele, kuid puhkama mindi TÜ eduseisul 13:10.

Mullu Tartu meeskonna kasuks kahe peale 269 väravat visanud Sein ja Rüütli kasvatasid teie poolaja algul edu 15:10-ni. Väravatesadu jätkus mõlemalt poolt, aga mainitud kaks snaiprit viisid 34. minutil TÜ juba 18:12 ette. Viimsi peatreener Kristo Järve võttis minutilise mõtlemisaja, ent kaotusseis vaid kasvas.

Tabama hakkasid teisedki tartlased ja pärast Siim Markus Saarendi väravat kirjutati edu juba kahekohalise numbriga – 23:13. Kuue minutiga tehtud 6:0 vahespurdi lõpetas Mart Variku tabamus, kuid eelmisel hooajal esiliigas pronksmedali võitnud Ülikool oli jõudnud püüdmatusse kaugusse.

Sama kogus väravaid, mis kaks meeskonda esimesel poolajal kokku said, visati ära juba teise pooltunni 18. minutiks! Viimsi vähendas veidi kaotusseisu, aga Tartu Ülikool sai 36:27 võidu. Sein viskas kaheksa, Rüütli seitse ja Kaarel Raidmets viis väravat, viimsilaste poolel tabas Talmar seitse, Nurm kuus ja Varik neli korda.