fbpx
Close

Mullune esinelik alustas meistriliigat võidukalt

Avatar
-Põlva Serviti | Foto: Helin Potter

Käsipalli Eesti meistriliiga avavoorus peeti neljapäeval kolm kohtumist. Tiitlikaitsja Põlva Serviti alistas Põlva-derbis Coopi 33:21 (14:8), Viljandi HC oli võõrsil 32:21 (15:10) üle HC Viimsi/Tööriistamarketist ning HC Tallinn sai samuti võõrsil jagu SK Tapast 25:17 (12:9). Eile alustas hooaega võidukalt ka mullune hõbedatiim HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Kaks hooaja eel medalinõudlejaks peetud meeskonda kohtusid Viimsis. Viljandi HC jäi suvel ilma enam kui pooltest põhikoosseisumeestest, sest Rasmus Ots ja Kristo Voika siirdusid Saksamaale, Robert Lõpp jättis käsipalli vähemalt ajutiselt tahaplaanile ning Kristo Järve lõpetas karjääri ja istus nüüd vastasmeeskonna treeneripingil.

Viimsilased said küll korraks pärast Mihkel Vaheri tabavat viset 2:1 ette, kuid peagi juhtis Viljandi 6:3. Pärast 20. minutit hakkas vahe vaikselt, aga kindlalt kasvama ning poolajaks oli külaliste edu 15:10. Teise pooltunni algus oli Viimsi jaoks kohutav – vastane viskas viis vastuseta väravat ja läks 20:10 ette.

Kodumeeskond tegi omakorda 4:0 vahespurdi, kuid väiksemaks kui kuus väravat vahet mängida ei suudetud. Mullune Eesti meistrivõistluste pronks Viljandi sai kindla 32:21 võidu. Simon Drõgin viskas seitse, Andrei Hapal kuus ja Kristjan Koovit viis väravat, viimsilastel said Vaher ja Raigo Pennula kirja neli ning Karl Mihkel Seenmaa kolm tabamust.

Vahest ootamatultki põnevaks kujunes kohtumine SK Tapa ja HC Tallinna vahel. Kodumeeskond kogus mullu terve hooajaga vaid ühe võidu ja ühe viigi ning külalised teavitasid tänavu üldsust finaalipääsusoovist. Tasavägiste avaminutite järel said pealinlased Enrico Antoni värava järel 5:2 ette.

Noored tapalased – kelle tiimi keskmine vanus oli täna 18,1 – ei kavatsenud nii lihtsalt alla vanduda. Vahet hoiti ühe-kahe värava peal kuni 21. minutil Marten Saar esmalt viigistas ja veidi hiljem Tapa 8:7 ette viis. Uku-Tanel Laast ja Anton taastasid siiski kiirelt Tallinna eduseisu ning pausile minnes näitas tabloo 9:12.

Riietusruumist väljusid külalised oluliselt aktiivsemalt, hoidsid Tapat üle viie minuti kuival, visates ise neli väravat. Tallinna eduseis kasvas parimal juhul üheksa väravani kui 40. minutil juhiti 19:10. Siis leidis Elmu Koppelmanni juhendatav Tapa uue käigu ja hakkas vahet jõudsalt vähendama kuniks Saare tabavast viskest tuli 16:19.

Mitu kaheminutilist karistust enamat ei lubanud ja Markus Viitkari karistusvise lõpetas 13 minutit kestnud väravapõua. Mängu lõpp kuulus jälle Tallinnale, kes sai 25:17 võidu. Anton viskas kuus ning Rauno Aus ja Tapa käsipalli kasvandik Sven Sander Annula neli väravat. Tapalaste poolt tabasid nii Saar kui kolm nädalat tagasi 15-aastaseks saanud Endrik Jaanis neli korda.

Mängudeõhtu derbi-mängus olid Põlvas vastamisi Serviti ja Coop. Meistermeeskond Serviti alustas tiitlikaitsmist kindla võiduga, olles poolajaks 14:8 ees, juhtides parimal juhul 14 väravaga ning võites 33:21. Siivo Sokk, Ivan Telepnev ja Roman Aizatullov viskasid võitjatele kuus väravat, Coopi poolel jäi Alfred Timmo arvele viis ning Andreas Rikken ja Otto Karl Kont lisasid kolm tabamust.

Päev varem võõrustas Aruküla/Audentes võõrustas 11-kordset Eesti meistrit ja mullust hõbedatiimi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit. Soosikust külalised võtsid ülekaaluka võidu tulemusega 31:16 (16:8).

Kohtumine algas mullu 116 väravaga snaiprite tabelis kolmandal astmel lõpetanud Dmõtro Jankovski kahe väravaga Kehra kasuks. Kaugele Aruküla/Audentes vastaseid siiski ei lubanud, hästi tabasid noortekoondislased Rauno Kopli ja Markus Kask. Poolaja keskel kasvatasid kehralased edu kolmeväravaliseks, ent kahe-kolme peal püsis vahe kuni 27. minutini.

Seisul 8:10 võttis Kehra peatreener Kaupo Liiva minutilise mõttepausi ja räägitu mõjus – 17-aastane Martin Nerut tabas kaks korda, aasta noorem Sigmar Seermann lisas kolm väravat ja korra oli täpne Indrek Normak. 6:0 vahespurdi toel läks külalismeeskond vaheajale kindlas 16:8 eduseisus.

Teine pooltund ei alanud võõrustajate poolt paremini ja vahe vaid kärises. Kui käimas oli 34. minut, tabas oma esimese viske Kehraga taasliitunud Janar Mägi, tehes seisuks 18:8. Viimati üle kaheksa aasta tagasi Eesti liigas pallinud kogenud Mägi sai mänguloa napilt tund enne kohtumist kui tema üleminek Saksamaa 2. Bundesliga klubist EHV Aue lõplikult vormistati.

Peagi oli Kehra pärast veel ühe 16-aastase Sergio-Silver Kreegimaa väravat ees 23:9. Ehkki Liiva juhendamisel tegid skoori mitmed noored mängijad, siis kohtumise noorima väravaviskaja au läks alles 15-aastasele Hardi Raukasele, kes oma meistriliigadebüüdil lõpuks Aruküla/Audentese kasuks kaks tabamust kirja sai.

Kehra noppis kindla avavõidu tulemusega 31:16. Võitjate poolel said käe valgeks kõik 12 platsimängijat, neist Jankovski ja David Mamporia viskasid viis ning Seermann, Nerut ja Anton Borovski kolm väravat. Kaotajatest oli täpseim Rauno Kopli kuue tabamusega, lisaks Raukasele läks kaks väravat protokolli ka Kasele ja Andreas Parvele.

“Algus oli ikka hooaja avamängule kohaselt veidi keeruline,” tunnistas Kehra peatreener Kaupo Liiva. “Aga poolaja lõpul saime mängu käima ja siis läks lihtsamalt. Olime kaitses passiivsed ja kui pärast time-outi muutusime agressiivsemaks, oli hoopis teine pilt – saime palju kiirrünnakuid ja tundus, et vastased ka väsisid. Parandamisruumi on siiski palju, eriti kui pühapäeval tuleb Balti liigas vastu Meistrite liiga tiim Riihimäki Cocks.”

scroll to top