Mullune finalist ja Saksamaa meister jäid raskesse seisu

-FC Barcelona | Foto: EPA

Käsipalli Meistrite liiga veerandfinaalseeriad algasid võidukalt Barca Lassa ja Veszpremi Telekomi jaoks, kes alistasid vastavalt HBC Nantesi ning SG Flensburg-Handewitti.

Barcelona haaras võõrsil mulluse finalisti vastu ohjad 0:1 kaotusseisus ja kuigi poolaja keskel olid tablool viiginumbrid 6:6, siis prantslastel rohkem juhtima minna ei õnnestunud. Hispaanlased viskasid kolm vastuseta väravat, suurendasid teisel poolajal oma edu kümnele tabamusele ning võtsid seitsmeväravalise võidu. See oli esimene kord nelja aasta jooksul, kui Barcelona suutis veerandfinaalseeria esimese kohtumise võõrsil võita. Barcelona resultatiivseim mängija oli Ludovic Fabregas üheksa ja Nantesil Valero Rivera Folch kaheksa tabamusega.

Veszprem sai samuti vastase väljakul 28:22 (15:15) jagu Flensburgist. Valitsev Saksamaa meister juhtis viimast korda, kui tablool sätiti numbrid 13:12. Ungarlased läksid teisel poolajal 5:0 vahespurdi abil ette 22:16 ning võitsidki lõpuks kuue tabamusega. Flensburgile sai saatuslikuks teise poolaja algus, kui 14 minutiga visati vaid üks värav. Veszpremi suurimaks skooritegijaks osutus Andreas Nilsson kuue tabamusega, Flensburgile tõid Holger Glandorf ja Magnus Jöndal parimatena viis tabamust.

Täna alustavad oma veerandfinaalseeriat Skopje Vardar ja Szegedi MOL-Pick ning laupäeval peetakse esimene kohtumine Kielce PGE Vive ja Paris Saint-Germaini vastasseisus.