Mullune Meistrite liiga finalist sai üllatuskaotuse, Cocks jäi alla hispaanlastele

-Dragan Pechmalbec (HBC Nantes) | Foto: AP/Scanpix

Eelmisel hooajal käsipalli Meistrite liigas finaali jõudnud HBC Nantes kaotas B-grupi kaheksandas voorus kodus Zaporižžja Motorile 23:27 (13:12).

Mängu alguses 2:4 kaotusseisu jäänud prantslased läksid ette 8:6 ja 12:9, kuid võitsid poolaja napimatest napimalt. Teisel pooltunnil pääsesid ukrainlased juhtima 15:13 ning kuigi võõrustajad jõudsid viiel korral viigini, ei õnnestunud neil liidriohje haarata. Seisul 22:22 viskasid külalised kolm vastuseta väravat ja kirjutasid endale turniiritabelisse kaks punkti juurde. Motor osutus tänavu Nantes’ile kõvaks pähkliks, sest eelmises voorus tegid meeskonnad Ukrainas 30:30 viigi.

Seekord olid Motori resultatiivseimad mängijad leedulane Aidenas Malasinskas kaheksa ja Iuri Kubatko viie tabamusega. Nantes’i suurimateks skooritegijateks osutusid Nicolas Claire kuue ning Kiril Lazarov viie väravaga.

D-grupis eelmises voorus ajaloolise avavõidu saanud Riihimäki Cocks jäi seekord võõrsil 20:23 (11:14) alla Leoni Abanca Ademarile. Tasavägiselt kulgenud avapoolajal tabas soomlasi mõõn 8:7 eduseisul, kui hispaanlastel lasti teha 6:0 vahespurt ning 13:8 juhtima minna. Poolaja lõpus mängis Cocks kaks väravat tagasi, kuid teisel poolajal jäädi taha juba 16:23. Kuigi viimastel minutitel visati neli vastuseta väravat ning jäeti realiseerimata mitu head võimalust, teiste seas ka seitsmemeetri karistusvise, tuli uustulnukal vastu võtta kolmeväravaline kaotus. Valitsev Soome ja Balti meister Cocks võitles sel hooajal Hispaania hõbeda vastu siiski sitkelt, sest avavoorus tehti omavahel 19:19 viik.

Leoni suurimaks skooritegijaks osutus seekord Brasiilia koondise mängujuht Acacio Marques Moreira Filho seitsme tabamusega. Cocksi vankrit vedasid Nico Rönnberg seitsme ja Teemu Tamminen viie väravaga.

8. vooru tulemused:

A-grupp: Montpellier HB – Rhein-Neckar Löwen 31:26, Veszpremi Telekom – Kristianstadi IFK 36:27, Kielce PGE Vive – Bresti Meškov 34:31, Braca Lassa – Skopje Vardar 34:26. Tabeliseis: Barca 14, Kielce 12, Löwen 10, Vardar 10, Veszprem 8, Brest 4, Montpellier 3, Kristianstad 3 punkti.

B-grupp: SG Flensburg-Handewitt – Paris Saint-Germain 20:27, HBC Nantes – Zaporižžja Motor 23:27, Celje Pivovarna Laško – PPD Zagreb 30:21, Szegedi MOL-Pick – Skjern 33:33. Tabeliseis: PSG 16, Szeged 13, Nantes 7, Flensburg 6, Skjern 6, Celje 6, Motor 5, Zagreb 5 punkti.

C-grupp: Istanbuli Besiktas Mogaz – Skopje Metalurg 23:22, Lissaboni Sporting – Tšehhovskie Medvedi 33:31, Bjerringro-Silkeborg – Prešovi Tatran 29:30. Tabeliseis: Bjerringbro 12, Sporting 12, Tatran 12, Besiktas 6, Tšehhovskie Medvedi 4, Metalurg 2 punkti.

D-grupp: Thuni Wacker – Plocki Orlen Wisla 23:25, Leoni Abanca Ademar – Riihimäki Cocks 23:20, Elverum – Bukaresti Dinamo 29:28. Tabeliseis: Plock 12, Leon 11, Dinamo 10, Elverum 10, Cocks 4, Thun 1 punkt.