Mulluste finalistide vastasseis esiliigas jäi viiki

-Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Käsipalli meeste esiliigas toimus teisipäeval mulluse finaali kordusetendus, kui kohtusid Tartu Ülikool ja HC Tallinn 2. Esmakordselt sel hooajal renoveeritud TÜ spordihoones toimunud mäng lõppes 26:26 (9:12) viigiga.

Mõlemal meeskonnal oli tähtsaid puudujaid, nii polnud kodumeeskonnal kahte kolmest paremast snaiprist ehk Klaus Peeter Rüütlit ja Raiko Roosnat, samas kui Tallinn 2 põhimeestest jäid koju Tarmo Ulla, Kaupo Märjamaa ja Helvar Kuhi. Avaringis oktoobris sai HC Tallinn 2 34:31 võidu, vahendas EKL.

Esimest korda kodusaali pääsenud tartlased ei leidnud algul rünnakul kuidagi häid viskekohti, lisaks tegi pealinlaste väravasuul suurepäraseid tõrjeid endine Eesti noortekoondislane Kaspar Kaal. Rünnakul olid Tallinn 2 ridades heas pommitamishoos Andreas Kommer ja Kristjan Järv.

Eduseisult 4:3 hoidis Tallinn 2 vastaseid üheksa minutit “kuival” ning põgenes 8:3 ette. Esiliiga parim väravakütt Rando Sein viskas oma esimese värava TÜ kasuks alles 21. minutil ja viis minutit enne vaheajavilet juhtis Tallinn 11:6. Võõrustajad võitlesid vahe kahele väravale, kui Mihkel Keldoja viskest tuli minut enne lõppu 11:9.

Järve avapoolaja kuues tabamus saatis meeskonnad puhkama seisul 12:9. Teise pooltunni algul kasvas eduseis veelgi, pidurdamatusse hoogu sattus Kommer ja 36. minutil juhtisid külalised 16:10. Veel 43. minutil oli Tallinn 2 edu kuueväravaline, 19:13, kuid siis algas tartlaste võimas lõpuspurt.

Kümme minutit hiljem tegi Sein karistusviskest 22:22 ja paari minuti möödudes viis Kaarel Koppelmann kiirrünnakust TÜ 24:23 ette! Kui Järv oli kaks minutit enne lõpuvilet visanud 25:25 viigivärava, jäi Tallinn 2 Kommeri eemaldamise järel vähemusse, ent saadi Palle Viilu tabamusest uuesti juhtima. Kolm sekundit jäi mängida, kui TÜ kasuks määrati karistusvise, mille Sein kindlalt realiseeris.

Viik 26:26 tähendas, et Tallinn 2 tõusis Tallinna Oskariga võrdselt 13 punkti peale 3.-4. kohale, Tartu Ülikool jätkab kaheksa silmaga viiendana. Pealinlaste kasuks viskas Kommer 11, Järv kaheksa ja Ergo Rohi kolm väravat, TÜ poolel tabas Sein seitse, Siim Markus Saarend viis, Keldoja ja Elar Vanahunt neli korda.