fbpx
Close

Musklimeestest kodutänava mälestusteni ehk raamatupäeval sportlastega kirjateostest

Avatar
-Käsipallurid ja raamatud | Foto: Erakogu

Käsipall24.ee otsustas tänasel rahvusvahelisel raamatupäeval uurida Eesti käsipalluritelt, millised teosed on neile viimastel aegadel enim mällu süübinud.

Kristo Voika – Eesti koondise ja Tšehhi klubi Nove Veseli mängujuht

Arnold Schwarzenegger: “Total Recall: minu tõeliselt aus elulugu”. “Seda raamatut soovitan kõigile. Arnold näitab, et tohutu töövõime ja sihikindlusega on kõik võimalik. Isegi kui sa oled veidra aktsendiga austerlane. Lemmiktsitaat: “We have 24 hours and we only sleep for 6 hours, so 18 hours remain. “Yeah sure, some people say they sleep 8 hours. For them I have only one message: Sleep faster”

Martin Johannson – Eesti koondise ja Rumeenia klubi Bukaresti Steaua joonemängija

Stig Rästa: “Minu Kennedy”. “Kõik Stigi raamatud toovad minu jaoks tagasi ülimuhedad mälestused, milles tunnen ka ennast paljuski ära. Teose tegevus toimub samas kandis, kus pea samal ajal üles kasvasime ning annab piisavalt õpetlikku aga ka naljakat lugemist.”

Sten Maasalu – Eesti koondise ja Soome klubi Siuntio IF paremsisemine

Petter Northug: “Minu lugu”.

Rasmus Ots – Eesti koondise ja Saksamaa klubi SG VTB/ Altjührden väravavaht

Enno Karrisoo: “Karka”. “Kuigi viimase raamatu lugemisest on juba omajagu aega möödas, tahaksin siinkohal soovitada kõigile käsipalluritele kohustusliku kirjandusena legendaarse treeneri elulugu.”

Alfred Timmo – Eesti koondise ja Põlva Serviti mängija

Jesper Parve “Mees”. “Selle raamatuseeria puhul on tegemist väga heade teostega meeste mõistmiseks. Kuidas meie sugupool mõtleb, käitub ning kõike, mis sellega kaasneb.”

Kaspar Lees – Eesti koondise ja HC Tallinna mängija

Phil Knight “Jala jälg” (“Lisaks loomulikult hetkevajadusest lähtuvatele ohtratele beebiraamatutele,” ütleb Lees naerdes). “See raamat näitas, et kõva tahtmise juures on võimalik lõpuks suuri asju saavutada. Mees esialgu reisis ringi ning hiljem suutis suurema silmaringi tõttu palju rohkem saavutada. Eks igaüks leiab teosest endale midagi kõrva taha panemiseks.”

Aleksander Oganezov – SK Tapa mängumees

Benjamin Graham “The intelligent investor”. “Kuna Voiks (Kristo Voika – toim.) oli juba Arnoldi raamatu ära võtnud, siis lähen teist rada pidi ning soovitan ühte head teost rahatarkuse kohapealt.”

Henri Sillaste – Eesti koondise ja Põlva Serviti vasakäär

Joel Lindpere “Mina otsustan mänge”. “Väga hästi kirjutatud raamat, mille lugemiseks kulus mul vaid kaks päeva. Hea voolav jutt ning huvitavad kõrvalpõiked Joeli elust, mida loomulikult täiendasid värvikad seigad tema kirjust karjäärist.”

Kaupo Liiva – Endine HC Kehra ja praegune noortekoondise treener

Jaanus Kriisk “TREENER ehk kohtumine kogemusega”. Lemmiktsitaat: “Uskumatud poisid olid need, põhikooli lõpus, 15-16 aastased, ei mingit sundi ega veenmist. See oli ise trenni teha tahtev põlvkond. Erinev aeg oli. Nüüd on see kuhugi kadunud, vähe näeb seda, et keegi nii noorelt ise midagi veel peale teeb. Kas oleme liiga mugavaks läinud või mis,” ütles Serviti treener Kalmer Musting oma õpilaste Kristjan Muuga ja Siivo Soku kohta.

scroll to top